AnasayfaArtvin'den HaberlerULUSLARARASI EXPO BATUMİ 2018 TURİZM VE OTEL EKİPMANLARI FUARI SONA ERDİ

ULUSLARARASI EXPO BATUMİ 2018 TURİZM VE OTEL EKİPMANLARI FUARI SONA ERDİ

ULUSLARARASI EXPO BATUMİ 2018 TURİZM VE OTEL EKİPMANLARI FUARI SONA ERDİ

 

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası Expo Batumi 2018 Turizm ve Otel Ekipmanları Fuarı, Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlendi.

Hayati Akbaş

BATUM-Batum’da düzenlenen fuar açılışına, Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı İnga Şamilişvili, Maliye ve Ekonomi Bakanı Ramaz Bolkvadze, Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Zaal Mikeledze, Tarım Bakanı Avtandil Meskhidze, Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Doç. Dr. İrfan Çiftçi, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, diplomatlar, turizmciler ve davetliler katıldı.

Bu yıl Türkiye’nin fuara yoğun kültürel faaliyetlerle katıldığına dikkat çeken Kaymakam Canpolat, etkinlikte Türk turizmi ve kültürünü tanıtıldığını kaydetti. Fuar’da stantları gezerek incelemelerde bulundular.

Fuardaki Türkiye standında halk oyunları gösterisi yapıldı, ziyaretçilere Türk mutfağından tatlılar ikram edildi. Toplam 80 şirketin katıldığı fuarda, Türkiye’den 25 şirket ve kuruluş katıldı.