AnasayfaArtvin'den HaberlerULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 78. YIL DÖNÜMÜNDE SEVGİ, SAYGI VE RAHMET ANILDI

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 78. YIL DÖNÜMÜNDE SEVGİ, SAYGI VE RAHMET ANILDI

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 78. YIL DÖNÜMÜNDE SEVGİ, SAYGI VE RAHMET ANILDI

1-2

FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULU’NDA GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE UYGUN PROGRAM DÜZENLENDİ

ARHAVİ-Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de düzenlenen törenlerle bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıldı. Program ilk olarak Atatürk Anıtı önünden başladı. Çelenk sunma törenine İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunma merasiminin ardından tören, Büyük Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’te siren sesleriyle yankılandı. Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bayraklar bir günlüğüne yarıya indirildi ve anıtın önündeki tören son buldu.

Ardından Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesi’ne geçilerek günün anlam ve önemine uygun “Atatürk Fotoğrafları ve Atatürk Kitapları Sergisi” gezildi.  Akabinde Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Ata’ya özlemi vurgulayan şiirler ve konuşmalar, öğrencilerin güzel sunumu ile duygu dolu anların yaşanmasına ve izleyenlerden büyük alkış almasına neden oldu. Günün anlam ve önemine uygun yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi. Tören Atatürk Oratoryosunun sunulması ile toplu çekilen fotoğrafın ardından son buldu.

Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulundaki Anma programının ardından Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi’nde konferans düzenlendi. Fen Lisesi Tarih Öğretmeni Ziya Çelik tarafından “Atatürkçü Düşünce Sisteminin Geliştirilmesi ve Atatürk İlkeleri” konulu konferans verildi. Katılımcılar tarafından büyük bir dikkatle dinlenilen konferansta Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler yer aldı. Burada yapılan konferansın ardından ilçede düzenlenen anma törenleri sona ermiş oldu.

HAYATİ AKBAŞ

1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 1-8 1-9 1-10