AnasayfaArtvin'den HaberlerÜÇ ÜLKE BÜYÜKELÇİ TEMSİLCİLERİ YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİLER.

ÜÇ ÜLKE BÜYÜKELÇİ TEMSİLCİLERİ YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİLER.

ÜÇ ÜLKE BÜYÜKELÇİ TEMSİLCİLERİ YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİLER.

 

 

İngiltere, Avustralya, İrlanda  Büyükelçi Temsilcileri Yeşil Artvin  Derneğini Ziyaret Etti

Hayati Akbaş

ARTVİN– İngiltere, Avustralya, İrlanda  Büyükelçi Temsilcileri Yeşil Artvin  Derneğini ziyaret ettiler. İngiltere Büyükelçisi Alfred Le Prevost, Avustralya Büyükelçiliği Üçüncü Katibi Andrew Cooper, İrlanda Büyükelçiliği İkinci Katibi Conor Prasad, Yeşil Artvin Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan ve yönetiminden bilgi aldılar.

Tercüman eşliğinde yapılan görüşmede üç ülkenin büyükelçi temsilcileri çevre sorunları ve insan hakları konusunda çalışma yaptıklarını ifade ettiler. Çevre sorunu ve insan hakları kapsamında rapor hazırladıklarını ve bunun içinde Cerattepe ülkenin yoğun gündeminde yer aldığından Artvin’e geldiklerini ifade ettiler.

Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan’dan süreçle ilgili bilgi alan, büyükelçi temsilcileri, Karahan’ı dikkatle dinleyerek notlarını aldılar.

Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, harita ve fotoğraf eşliğinde bir bir süreci anlattı. Daha sonra Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu üyesi Av. Bedrettin Kalın ise yasal süreci gelen misafirlere aktardı. Kalın ardından bundan sonraki süreci ilgili bilgi vererek, Anayasa mahkemesine yapacakları başvuru için hazırlık yaptıklarını söyledi.

İngiltere Büyükelçisi Alfred Le Prevost, Avustralya Büyükelçiliği Üçüncü Katibi Andrew Cooper, İrlanda Büyükelçiliği İkinci Katibi Conor Prasad, Yeşil Artvin Derneği ziyareti öncesi Artvin Valiliği ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi de ziyaret ettiler.