AnasayfaArtvin'den HaberlerTURİZM KONULU GÖSTERİ İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

TURİZM KONULU GÖSTERİ İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

TURİZM KONULU GÖSTERİ İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

 

Arhavi Belediyesi GSK Tiyatro Kulübü Oyuncularından Muhteşem Tiyatro Gösterisi

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü çatısı altında kurulan Tiyatro Kulübü, turizm konulu oyunuyla sahne aldı.  Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortak hazırlanan tiyatro gösterisine ilgi yoğundu.

“Bir Turist, Bin Turist” adlı oyunla sahne alan ekibi izlemeye Garnizon Komutanı Bayram Demirbaş, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı H. Tahsin Kurdoğlu, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Oyuncular 4 skeç ve 2 perdelik komedi oyunu ile konuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen, halka açık ve ücretsiz sunulan gösteride yoğun ilgi nedeniyle gelen misafirlerin yer bulamakta zorluk çekmeleri gözlerden kaçmadı. Gösteriyi izlemeye gelen konuklar oyuncuların gösterdikleri performansı hayranlıkla izledi.

1,5 ay gibi kısa bir sürede yapılan provalar sonucu güzel bir oyun sergileyen Arhavi Belediyesi GSK tiyatro kulübü üyeleri gösterdikleri performansla konuklar tarafından hayranlıkla izlendi. Oyunu sahneye koyan Arhavi Belediyesi Basın – Halkla İlişkiler Birimi Personeli Fatih Asılyazıcı, çok kısa sürede oyunu hazırladıklarını ve ufak tefek eksikliklerinin olduğunu belirterek; “İlk defa sahnede yer alan arkadaşlarımız var. Buna rağmen beklenmedik performanslarını gördük. Önümüzdeki gösterilerde daha da başarılı olacaklarına inanıyorum” diyerek, başta Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na, İlçe Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Sosyal İşler Müdürü Bilgi Özkara’ya ve desteği olan herkese katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yoğun ilgiden bir hayli memnun olan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, gençleri oyun sonrası tek tek tebrik etti. Ardından gösteriyi izleyemeyip geri dönmek zorunda kalan izleyiciler için bir kez daha oyunun sergilenebileceği sinyalini verdi.