AnasayfaArtvin'den HaberlerTRABZON’DA BASIN MENSUPLARI GÖNÜL ELÇİSİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

TRABZON’DA BASIN MENSUPLARI GÖNÜL ELÇİSİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

TRABZON’DA BASIN MENSUPLARI GÖNÜL ELÇİSİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

 

Güneydoğu’dan-Karadeniz’e Basın Buluşması!

Hayati Akbaş

TRABZON-Projenin koordinatörlüğünü yapan Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi;  “İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin(TGC)  “Basın Mensupları Gönül Elçisi” projesi  Trabzon’da 9-12 Şubat tarihleri arasında hayata geçecek” dedi.

Basın mensupları gönül köprüsü

İçişleri Bakanlığı himayesinde devam eden ve kardeşlik bağlarının pekişmesine vesile olan gönül köprülerine bir yenisi daha ekleniyor. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin(TGC)  “Basın Mensupları Gönül Elçisi” projesi  Trabzon’da 9-12 Şubat tarihleri arasında hayata geçecek.

Amaç Kardeşliğimizi Pekiştirmek

Proje kapsamında Batman, Kilis, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep  illerimizden 30’a yakın gazeteci Trabzon’a gelecek. Kültürel gezi kapsamında gerçekleşecek etkinlikte Güneydoğudan gelen basın mensupları 10 Şubat tarihinde TGC’yi ziyaret ederek saat 11.30’da ülkemizin birliği-beraberliği ve kardeşliği noktasında ortak bir basın açıklaması da gerçekleştirecek. Güneydoğu’dan gelen gazeteciler 11 Şubat Pazar günü ise Rize Gazeteciler Cemiyetini ziyaret edecek.

Trabzon’dan Da Gazeteciler Doğu İllerine Gidecek

Projenin koordinatörlüğünü yapan Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi, ülkemizin içinde bulunduğu şu hassas süreçte bu tür etkinliklerin çok anlamlı ve değerli olduğunun altını çizerek projenin ikinci ayağında ise Trabzon’dan gazetecilerin Güneydoğu Anadolu Bölgesine ziyaret yapacaklarını ifade etti.

Külekçi, TGC Başkanı Yusuf Turgut’ta katkı ve desteklerinden dolayı içişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.