AnasayfaArtvin'den HaberlerTRABZON’DA 37.ULUSLARARASI YARI MARATONU, 2.10 KM VE 22. HALK KOŞUSU TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

TRABZON’DA 37.ULUSLARARASI YARI MARATONU, 2.10 KM VE 22. HALK KOŞUSU TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

TRABZON’DA 37.ULUSLARARASI YARI MARATONU, 2.10 KM VE 22. HALK KOŞUSU TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

 

Vali Yücel Yavuz, Trabzon’un Kurtuluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen  37. Uluslararası Yarı Maratonu, 2.10 km ve 22. Halk koşusu ve yürüyüşü ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına katıldı.

Hayati Akbaş

TRABZON– Vali Yücel Yavuz, Trabzon’un Kurtuluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen  37. Uluslararası Yarı Maratonu, 2.10 km ve 22. Halk koşusu ve yürüyüşü ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıya Vali Yücel Yavuz’un yanı sıra  Büyükşehir Belediyesi Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Sponsor firma İpragaz adına Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve basın mensupları katıldı.

Koşu Maratonuna herkesin katılabileceğini ifade eden  Vali Yücel Yavuz ”Ülkemizde olduğu gibi  Trabzon’da da yapılan bu etkinler şehrimizin tanıtımı için iyi bir fırsattır. Bu tür etkinliklerin yapılmasında maddi, manevi ve her türlü altyapı imkanımız var. Bu etkinliklerin gerçekleşmesinde bütün kamu kurum ve kuruluşlarındaki yetkisi olan herkes destek verecektir “dedi

Yeni Bir Türkiye yolunda sporun önemine de değinen Vali Yavuz “Sporun 7’den 70’e değil artık 77 ye kadar her kesime ulaşması toplumun olumlu manada değişmesinde ve bazı sorunların çözümünde etkili olacaktır. Sağlık giderlerinin azalması bakımından da faydalı olacağına inanıyorum. Bu etkinlikleri yaygınlaştırıp insanları özendirmeliyiz. Etkinliklere sponsor olan İpragaz temsilcisi Haydar Revi ‘ye  ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

  1. Uluslararası Maratonu ile 22. Halk Koşusu hakkında bilgi veren  Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise “ Bugün Trabzon’umuzun hem de bölgemizin sporseverleriyle paylaşacağımız bir etkinliğimizi duyurmuş olacağız. Trabzon’umuz her zaman kültür şehri olmasının yanı sıra spor dünyasının da önemli merkezlerinden birisidir. Bu özelliğini düzenleyeceğimiz 37. Uluslararası Yarı Maratonu ile devam ettirecek. Bu yarı maratona her zamanki gibi halk koşusunu da katmış olacağız. Bütün Trabzonluları davet ediyorum. Bu yılki parkur Atatürk Alanından başlatarak Maraş Caddesini takiben eski sahil yoluna inilerek Beşirli İMKB okulunun oradan dönülerek Cemal Kamacı Spor Salonu’na gelinecek. Maraton 19 Şubat Pazar günü saat 09.15 de başlayacak. Tüm halkımızın maratonumuza ilgi göstermelerini bekliyorum “dedi.