AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT’TA FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ŞAVŞAT’TA FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ŞAVŞAT’TA FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Yaşlılar ve Orman Haftası Dolayısı ile Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde Fidan Dikim Gerçekleştirildi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Kaymakam Emre Yalçın, Belediye Başkanı A. Sinan Öztürk, Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici, Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi Müdürü Atanur Gümüş, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Murat Durmuş, Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri, Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde yaşayan Yaşlılar, Haftalar dolayısı ile okullarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ağaç dikim programında konuşma yapan Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici Bizler Orman Teşkilatı olarak adeta vatan savunması anlayışı ile ormanlarımızı koruyup kollarken aynı bilinçlenmenin toplum düzeyinde olması halinde ormanlarımız gelişecek ve gelecek nesillere taşınacaktır dedi. Şavşat İlçemizde 66.846 Hektar orman alanı mevcut olup bu oran % 52 denk gelmektedir bilgisine vurgu yaparak, ormanların faydalarını ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılana ağaçlandırma ve orman yolu çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Fidan Dikim Programında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı A.Sinan Öztürk Orman Haftası ve Yaşlılar Haftası münasebetiyle Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi alanında Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşleteme Müdürlüğü katkıları Çocuk Belediyesi üyelerinin katılımı ile fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Belediye Başkanlığı olarak Çevre bilincini ve çevre sevgisini gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şavşat Çocuk Belediyesi üyesi olan minik yüreklerin aldığı büyük kararlardan örnek alarak; Çevreye katkı sağlayacak faaliyetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Bizden sonraki nesillere bırakacağımız oksijen dolu alanlar oluşturma çabasındayız.

Ağaç hayırlı evlat gibidir. Eğer yetiştirip ilgi gösterirseniz o ağaçta size ilgi gösterir size meyvelerini verir.

Toplumumuz için çocuklarımız gençlerimiz ne kadar önemliyse ülkemizin toprakları için fidanlar o kadar önemlidir. Bugün rahat bir nefes alıyorsak, uçuşan kelebekler böcekler görebiliyorsak bunların olmazsa olmazı ağaçlardır.

Çocuklarımız toplumun geleceğidir, fidanıdır. Miniklerimizin bu konuda bilgili olması geleceğimizi garantiye aldığımız noktasında büyük bir imzadır” açıklamasını yaptı.

Başkan Öztürk açıklamalarının devamında; Program dolayısı ile Şu anda içerisinde bulunduğumuz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde yaşayan yaşlıların şahsında tüm yaşlılarımızın Yaşlılar haftasını ve Orman Haftasını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyor, Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan programa emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri ile yapılan görüşmelerde ise; İlçemizde fidan dikim ve yeşillendirme çalışmalarını sürdüreceklerini ve çocuk belediyesi meclisinde aldıkları kararları bugün olduğu gibi hayata geçireceklerini söylediler. Belediye Bakanımız Ahmet Sinan Öztürk’ten aldığımız destekle çevre çalışmalarımız devam edecek dediler.

Diğer bir dikkat çeken husus ise çocuklarla yaşam yerleşkesinde kalan yaşlıların sohbetleri ve birlikte fidan dikmekten duydukları memnuniyet oldu.

Programın sonunda Orman ve Yaşlılar Haftası dolayısı ile İlçedeki Okullarda düzenlenen Satranç, Mangala, Benzerini Bul ve 9 Taş yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri verildi.