AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT BELEDİYESİ NİTELİKLİ EĞİTİM HİZMETLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

ŞAVŞAT BELEDİYESİ NİTELİKLİ EĞİTİM HİZMETLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

ŞAVŞAT BELEDİYESİ NİTELİKLİ EĞİTİM HİZMETLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

 

Şavşat’ta okullarda öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla Ders Anlatımları, Çözümlü Sorular ve Açıklamalı Testler içerikli e-dershane şifrelerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat’ta okullarda öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla Ders Anlatımları, Çözümlü Sorular ve Açıklamalı Testler içerikli e-dershane şifrelerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Atatürk Ortaokulundan başlatılan e-dershane dağıtım programına Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Milli Eğitim Şube Müdürleri Fatih Bilici ve Soner Gögerçin, Atatürk Ortaokulu Müdürü Aysun Altun ve öğretmenler katıldılar.

Sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran: “Bugün burada dağıtımını yapacağımız uygulamayı öğretmenlerimizle birlikte inceleme fırsatımız oldu. Eğitim kalitesi her yıl daha da yükselen ilçemizde, dağıtımını yapacağımız e-dershane uygulamasına ait şifreler bu kalitenin yükselmesine katkı sağlayacak bir hizmet. Sayın Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yapmış olduğu açıklamada: “BM Zirve Toplantısında onaylanan 17 maddelik Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında Nitelikli Eğitim Maddesine ait çalışmalarımızın bir parçası olarak bugün e-dershane şifrelerinin dağıtımını yapıyoruz.

Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde en önemli etken kuşkusuz eğitimdir. Ülkemizin geleceğini yarınlara taşıyacak olan çocuklarımızın vatanını ve bayrağını seven birer birey olarak yetiştirilmesinde başta yöneticiler olmak üzere bu yolculukta hepimize çok önemli sorumluluklar düşmektedir. Nitelikli eğitim yolunda kararlı adımlar atarak hedeflerimize ulaşabilmek ancak ve ancak nitelikli bir eğitimden ve iyi yetişmiş insan gücünden geçecektir.

Bu düşüncelerden yola çıkarak Belediyemiz kentimizde öğrenim gören çocuklarımızı nitelikli eğitim ihtiyaçları konusunda desteklemektedir. Üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan ihtiyaçlı çocuklarımıza kaynak olması bakımından hazırlık kitapları bastırılarak dağıtımı yapılmaktadır. Ayrıca internet ortamında çalışma yapabilecekleri e-dershane şifreleri dağıtılarak nitelikli eğitim görmeleri ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olunmaktadır.

Nitelikli Eğitim Hedefi kapsamında, eğitim seviyesi yüksek olan kentimizde maddi zorluk çeksin veya çekmesin iyi eğitim almış, kendi fikrini ifade edebilen, demokratik değerlere bağlı Cittaslow ilçesine yakışır çocuklar ve gençler yetişmesi bakımından yardımlarımız artarak devam edecektir.

Ülkemizin geleceği için eğitim almakta olan kentimiz öğrencilerine ve Belediyemiz Eğitim hizmetlerine eğitim gönüllüsü Hemşerimiz olarak takdir ve tebrike değer katkılarından dolayı DERPAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Çelik’e teşekkür ediyorum” dedi.

Program İlçe Kaymakamı Emre Yalçın, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran’ın şifre zarflarını öğrencilere dağıtması ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.