AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAİRLER ŞAVŞAT’I ZİYARET ETTİ

ŞAİRLER ŞAVŞAT’I ZİYARET ETTİ

ŞAİRLER ŞAVŞAT’I ZİYARET ETTİ

 

Artvin’de geçtiğimiz günlerde ikincisi düzenlenen Yedi Bölge Yedi İklim Şiir Şöleni’ne katılan şairler Şavşat’ı ziyaret etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de geçtiğimiz günlerde ikincisi düzenlenen Yedi Bölge Yedi İklim Şiir Şöleni’ne katılan şairler Şavşat’ı ziyaret etti.

İlki geçen yıl Artvin Merkez Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ardından Şavşat Belediye Düğün Salonu’nda yapılan ve büyük beğeni toplayan dostluk ve şiir köprüsünün kurulduğu şiir etkinliğinin 2’ncisi Artvin’de yapıldı.

Artvin’de gerçekleştirilen programın ardından şairler soluğu Şavşat’ta aldı.

Şavşat ziyaretinde misafirlerini karşılayan Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Kaymakamlığı Şavşat Evi’nde yöresel yemekler ikram etti.

Ziyarette kısa bir konuşma yapan Başkan Öztürk: “Şairlerimizin geçen yıl ilçemizde gerçekleştirdiği şiir dinletisi Şavşatlılar tarafından çok beğenilmişti. Gönül isterdi ki bu yılda aynısını gerçekleştirelim ancak bu sene kısmet olmadı. Ancak bugün şairlerimizi Şavşat’ta görmekten mutlu olduk.” dedi.

Başkan Öztürk’ün ardından konuşma yapan Artvin08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği adına Dernek Başkanı Gülden Taş: “Yoğun uğraşlar sonucu bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz programa Azerbaycan Mehmet İsmail, Yozgat’tan Ahmet Sargın, Adana Münevver Düver, İzmir Mesut Turgay Kılıçoğlu, Ankara Vedat Fidanboy, Kayseri Şehmuz Çiçek, İstanbul Ali Osman Arslan, İstanbul Aslan Baykara, Diyarbakır İhsan İpek Cankurt, Denizli Arzu S. Kabukçu, Muş Hakan Işık, İstanbul Mehmet Çiçek, Trabzon Mehmet Ziya Dinç, Elazığ Özer Altay, İzmir Nermin Akkan, Sakarya Ayhan Akgül, Sivas Duran Tamer, Konya Deniz Garipcan, Tokat Sündüs Akça, Antalya Yunus Yaşar, Kastamonu Niyazi Yılmaz, Kırşehir İbrahim Düğer, Artvin Kemal Avcı, Artvin Gülden Taş, Sunucular Zeynep Köşker Ankara, Oktay Köse Artvin olarak iştirak etmiş olup 2. Yedi Bölge Yedi İklim Şiir Şöleni’ni gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Artvin olarak programın yapım aşamasında desteklerini esirgemeyen başta Kültür Bakanlığına, Sayın Vali Ömer Doğanay’a ve Valilik personeline, Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve Belediye Personeline, İl Kültür Müdürü Ömer Gümüş’e ve Kültür Müdürlüğü personeline, İl Özel idaresi Sekreteri Abdurrahman Anlaş’a, İşletme ve İştirakler Müdürü, Reşat Kamiloğlu’na, Destek Hizmetleri Müdürü Yusuf Suat Sevinç’e ve İl Özel idaresi personeline, Okul Müdürüm İsmail Sancar’a, Y.A.P. İletişime, Şimşekler Ş.T.İ ve STR Şirketine katkılarından dolayı ve gece yemeğimize icabet eden Aile ve Sosyal Politikalar Müsteşarı Ebubekir Şahin beye, 21 İlden beni yalnız bırakmayan şair dostlarıma, arkadaşlarıma, aileme ve Artvin halkına sonsuz teşekkür ediyorum. İki yıldır bizleri Şavşat Belediyesi olarak yalnız bırakmayan maddi, manevi yanımızda olan Şavşat Belediye Başkanımız Sayın Sinan Öztürk’e sanata, edebiyata ve bizlere göstermiş olduğu ilgi alakadan dolayı gelen misafirler, dernek adına ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Değerli başkanım yolunuz açık olsun dilerim, bu yolda edebiyat adına, sanat adına nice sanatsal şölenleri birlikte yapmak kısmet olur inşallah. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.” dedi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.