AnasayfaArtvin'den HaberlerRAMAZAN ETKİNLİKLERİNİN YENİ ADRESİ ÇORUH PARK’A İLGİ BÜYÜK

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNİN YENİ ADRESİ ÇORUH PARK’A İLGİ BÜYÜK

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNİN YENİ ADRESİ ÇORUH PARK’A İLGİ BÜYÜK

 

Ramazan etkinliklerinin yeni adresi Çoruh Park’a her geçen gün vatandaşların ilgisi daha da artıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Ramazan ayı kapsamında Çoruh Park’ta Artvin Belediyesi tarafından açılan iftar çadırları gerek öğrencilere gerek vatandaşlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Çoruh Park, iftarını açan vatandaşlara bir yandan Çoruh Nehri boyunca yürüyüş imkânı sağlarken bir yandan da Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro ekibinin bir birinden eğlenceli tiyatro oyunlarını da izleme şansı da sağlıyor.

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro ekibi de vatandaşlardan tam not almaya devam ediyor.  Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro ekibi, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında Çoruh Park’da, Karagöz – Hacivat, Orta oyunu ve Müzikal Oyunlar sahneledi.

Gösteri büyük beğeni toplarken, Artvin’in çocukları gerek sahneledikleri oyun gerekse de gösterdikleri performans ile gönülleri fethettiler.

Çoruh Park amfi tiyatro alanında yaklaşık Bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilen gösteriye Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Milli Eğitim İl Müdürü Abdulcelil Kahveci, AK Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak ve çok sayıda tiyatro sever katıldı.

Yerel tiyatro ekibi Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi tiyatro topluluğu ramazan ayı etkinlikleri kapsamında sahne alarak izleyicilerine keyifli anlar yaşattı.

Artvin Belediyesi Çoruh Park’ta 3’üncüsünü düzenlediği ramazan etkinliklerinde ramazan ayının vazgeçilmezleri olan Karagöz ve Hacivat canlandırmasının yanı sıra, Meddah, Üsküdar’a gideriken, Bu bekârlıktan bıktım usandım, Kemal Sunal, Adile Naşit, Barış Manço, Ciguliv, Kanto Nurhan Damcoğlu gibi birbirinden ünlü sanatçıların tiplemelerini yaparak izleyicilerini kahkahaya boğdular.

Başkan Kocatepe, Tiyatro ekibini anlamlı ve güzel gösterileri için tebrik ederek şunları söyledi: “Belediyecilik sadece su, kanalizasyon, alt yapı, çöp değil. Belediyecilik doğumdan ölüme insanların o şehirde yaşayan herkesin her anını doldurabilmektir. Sporuyla, sanatıyla, kültürüyle, sosyal faaliyetleriyle. Biz kendi imkânlarımız ölçüsünde bunu yapmaya gayret ediyoruz. Ne güzel ki bu çalışmalarımızda yetenekli genç kardeşlerimiz var. Geçtiğimiz yıl kurduğumuz Tiyatro ekibimiz her geçen gün daha başarılı şekilde karşımıza çıkıyor. Şimdiden sonra da artık hem içeride siz sanat dostu kardeşlerime hem de dışarıda her geçen gün artan profesyonellikle oyunlar oynayacaklar. Artvin’imizi sanat arenasında da özlenen beklenen yerde layıkıyla temsil edecekler diye ümit ediyorum.”

Çoruh Park Şenleniyor

Başkan Kocatepe, Çoruh Park hizmete açıldıktan sonra vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan bir yaşam alanı olduğunu belirterek Artvin’in hareketlendiğini söyledi.

Kocatepe; “Artvin artık daha yaşanılabilir bir kent haline geldi. Çoruh Park’ımızı geçtiğimiz aylarda hizmete açtık. Halkımızın akşamları ailesiyle birlikte rahat yürüyebileceği oturup zaman geçirebileceği bir mekan. Belediye olarak her yıl iki ayrı noktada kurduğumuz iftar çadırları geleneğimizi bu yıl yine sürdürerek birini belediyemizin önüne diğerini de Çoruh Park’a kurmuştuk. Bununla birlikte ramazan etkinliklerimizi Çoruh Park’ta özel olarak yapılan bin kişilik açık hava tiyatro alanımızı canlandırıyoruz. Ramazan dolayısıyla etkinliklerimizi bu alanda yapıyoruz. Belediyemizin ekibi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro topluluğumuz gerçekten muhteşem oyunlar sergiliyor. Böyle bir ramazan gecesinde eskileri hatırlatan hoş bir program hazırlamışlar kendilerine teşekkür ediyoruz. Sizlerin sayısı sizlerin beğenisi arttığı sürece bu kardeşlerimizin de emin olun zenginleşen oyunları performansları artacak. Bir kültür kenti Artvin inşallah kültürde sanatta bu emin adımlarla yoluna devam edecek. Temennimiz Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu hep bu sahnelerde olur diye ümit ediyorum. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Artvin’in çocuklarının sergiledikleri oyun büyük beğeni toplarken, izleyiciler Artvin’de değişimlerin devam etmesinden ve farklı bir ramazan geçirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.