AnasayfaArtvin'den HaberlerOFF-ROAD TUTKUNLARINDAN ARTVİN’İN KIŞ TURİZMİNE BİR KATKI DAHA

OFF-ROAD TUTKUNLARINDAN ARTVİN’İN KIŞ TURİZMİNE BİR KATKI DAHA

OFF-ROAD TUTKUNLARINDAN ARTVİN’İN KIŞ TURİZMİNE BİR KATKI DAHA

 

Artvin Yusufeli Off-Road Kulübü, 2 Bin 500 rakımlı Narlık yaylasına safari turu düzenleyerek il kış turizmine bir katkı daha sağlamış oldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Artvin’de bu yıl kış etkisini göstermese de yüksek kesimlere yağan kar yağışı, Off-road tutkunlarının yoğun ilgisini çekiyor. Artvin Merkez ve ilçelerinde yer alan Offraod kulüpleri, ilimizin tanıtımı için büyük katkı sağlıyor. Gerek düzenledikleri oyunlarla gerekse sosyal aktivitelerle isimlerinden oldukça sık söz ettiren offroadcular bu kez kar safari programıyla n ilgi gördü.

Artvin Yusufeli Kaymakamlığı ve Yusufeli belediyesi destekleriyle, Yusufeli Offraod  Kulübü ile   Edfa Turizm Acentesi ortaklaşa düzenlediği, 2 Bin 500 rakımlı Narlık yaylası Safari turu yoğun ilgi gördü. Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Artvin Offroad Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, Yusufeli Offroad Spor Kulübü Başkanı Hasan Akan, Edfa Turizm Acentesi yetkilisi Yücel Akıllı ve çok sayıda offraod tutkunu katıldı.

Artvin’de Bir Araya Gelen Offraod Tutkunları Kar Üzerinde Safari Yaptılar

Önceden belirlenen güzergâha yaklaşık 50 araç konvoy şeklinde ilerledi. 120 kişinin yer aldığı güzergâh boyu Artvin’in yanı sıra dışarıdan gelen yerli turistlerde katıldı. Bazı sürücüler zorlu parkurda yolda kalırken,  diğer arkadaşlarının yardımıyla  parkura devam ettiler.

Offroadcular parkur boyunca bol bol fotoğraf çekinerek, bunları sosyal medya aracılığıyla paylaşması yoğun ilgiye neden oldu. İlimiz kış turizmine büyük katkı saha sağlayan offroadcular parkur sonunda tulum eşliğinde horon oynadılar.

Yusufeli Offroad Spor Kulübü Hasan Akan, ”Düzenledikleri etkinlikle doğaseverleri bir araya getirmeyi amaçladık. Artvin’in tarihi zenginlikleri ile doğal güzellikleri içerisinde gerçekleştirilen organizasyon ile ilin tanıtımına katkı sağlamak istediklerini ifade eden Akan, “Hem kendi ilimiz hem de farklı illerden sporcular bu etkinliğe katıldı. İlimizde yapılan bu etkinliğin kapsamını genişleterek daha fazla katılımın sağlanmasını istiyoruz. Katılım sağlayan ve destek veren her kese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.