AnasayfaArtvin'den HaberlerMÜTEŞEBBİS HEYET ARTVİN/ARHAVİ OSB İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

MÜTEŞEBBİS HEYET ARTVİN/ARHAVİ OSB İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

MÜTEŞEBBİS HEYET ARTVİN/ARHAVİ OSB İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

1-1

YAKLAŞIK 400 DÖNÜMLÜK ARAZİ İÇİN KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMASI YAPILACAK

ARHAVİ- Başkanlığını Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın yaptığı Artvin’in tek Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağı Arhavi OSB için ilçede toplantı yapıldı. Arhavi Kaymakamlığında yapılan toplantıda Organize Sanayi yönetim kurulu üyeleri Yemişlik Mahallesi’ndeki söz konusu bölgede yapılacak çalışmaları ele aldı.

Kısa zaman içerisinde Artvin/Arhavi OSB için kamulaştırma ve buna bağlı ilgili bakanlığa gönderilecek raporla birlikte çalışmalar hızlandırılmış olacak. Vali Ömer Doğanay, Organize Sanayi Bölgesi için çalışmaların bir an önce tamamlanacağını, bununla ilgili iş ve işlemlerin takibi ve koordinasyonu yönetim kurulu gözetiminde belirlenecek idareci ve personellerin görevlendirilmesiyle işlemlerin daha da hızlanacağını belirtti.

Vali Doğanay, Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılacağı Yemişlik Mahallesi ile ilgili İlçe Kaymakamı Şeref Aydın ve Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’ndan ayrıca bilgiler aldı. Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim ile istişarelerde bulunuldu. Toplantı sonucunda yönetim kurulu Vali Doğanay başkanlığında Artvin’in ilk ve tek Organize Sanayi Bölgesi’nin artık imar ve proje ile hukuki anlamda gerekli çalışmaları tamamlanmış olup icra safhasına gelinmiş olduğunu belirttiler. Bundan sonraki süreçte merkezi hükümetin iliği bakanlığı olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile kamulaştırma çalışmaları hızlandırılacak ve bu anlamda süreç başlamış olacaktır.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu toplantıda kamuoyunu bilgilendirmek açısından söz alarak Artvin’in ilk ve tek Organize Sanayi Bölgesi’nin önce ilimize, sonra ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu. Tamamlandığında gerek fiziki altyapısı, gerekse üst yapısı ile her türlü projesi düşünülmüş, modern bir OSB’nin hizmet vereceğini söyledi. Ekonomik anlamda sadece Arhavi’ye değil, tüm bölgeye hitap edecek bir değişim ve dönüşüme tabi olacağını, birçok istihdam kapısının aralanacağını belirtti. Başkan Hekimoğlu; “Stratejik anlamda önemli bir konumda yer alan Arhavi’nin böyle bir devasa Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması, her türlü altyapısı düşünülmüş bir şekilde hayata geçirilmiştir. Elbette ki bu projenin ilçemizde düşünülüp tüm bölgeye hitap edecek olması önemli bir kazanımdır. Bu projede emeği geçen başta Milletvekili Sayın İsrafil Kışla olmak üzere eski valilerimize ve şu anki Sayın Valimize, siyasi partilerimizin il ve ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum. Umarım Arhavimiz ve Artvinimiz için hayırlı olur” dedi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-5 1-6 1-7 1-8