AnasayfaArtvin'den HaberlerMURGULLULARIN UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABER GELDİ

MURGULLULARIN UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABER GELDİ

MURGULLULARIN UZUN ZAMANDIR BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABER GELDİ

 

AK Parti Murgul İlçe Başkanlığı Müjdeyi Sosyal Medyadan Açıkladı

Hayati Akbaş

MURGUL-Murgul’luların uzun zamandır beklediği müjdeli haber geldi. Borçka-Murgul arasına düşünülen bölünmüş yol müjdesini Murgul AK Parti İlçe Teşkilatı açıklarken, müjde ilçe halkınca büyük bir memnuniyet ile karşılandı.

Murgul halkının uzun bir zamandır beklediği müjdeli haberi Murgul AK Parti İlçe Teşkilatı sosyal medya yoluyla açıkladı. Her yıl sel ve heyelanlar nedeniyle sık sık kapanan Borçka-Murgul yoluna çareler aranırken çare Karayolları Genel Müdürlüğü’nce bölünmüş yol yapılması ile bulundu. Konuya ilişkin olarak Murgul İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya aracılığıyla yapılan açıklamada yola ilişkin ayrıntılı bilgiler verilirken yolun ihalesinin 18 Ocak 2017 tarihinde yapılacağı ifade edildi. Açıklamada emeği geçenlere teşekkür edilirken, özellikle de AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ’ya ayrıca teşekkür edildi.

Borçka-Murgul arasına yapılması planlanan bölünmüş yol müjdesinin verildiği açıklamada AK Parti Murgul İlçe Başkanlığı; “ Borçka tünel çıkışından başlayıp Murgul işçi Mahallesi girişi mermer atölyesine kadar, içinde toplam uzunluğu 1,2 km olan dört adet tünelin yer aldığı , Güneş Petrol ile mermer atölyesi arasının bölünmüş yol olarak Murgul çevre yolu ile ilçe merkezine modern bir kavşak ile bağlandığı 12 km’lik Borçka-Murgul Karayolu yeniden yapım işinin ihalesi 18 ocak 2018 tarihinde yapılacaktır. Yol medeniyettir mantığından hareketle ilçemiz açısından büyük öneme sahip bu yatırımın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta sayın vekilimiz İsrafil Kışla olmak üzere İlçe Bşk. Sami Gülsuyu, yönetimi ve her herkese teşekkür ederiz” denildi.

Borçka-Murgul arasına yapılacak olan ve 18 Ocak 2017 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü’nce yapım ihalesi gerçekleştirilecek olan Borçka-Murgul bölünmüş yolu tamamlandığında her iki ilçe halkını da oldukça rahatlatacak. Bu müjdeli haber Murgul halkınca büyük bir memnuniyetle karşılarken, yol ihalesinin kısa bir zaman içerisinde ihale edilecek olması da ayrıca mutluluk verdi. Murgul AK Parti İlçe Teşkilatı, yapılacak olan Borçka-Murgul Bölünmüş Yolu’n projesine ilişkin de proje fotoğraflarını da kamuoyu ile paylaşarak merakları da gidermiş oldu.