AnasayfaArtvin'den HaberlerMURGUL KAYMAKAMLIĞINA ATANAN ARİF OLTULU GÖREVE BAŞLADI

MURGUL KAYMAKAMLIĞINA ATANAN ARİF OLTULU GÖREVE BAŞLADI

MURGUL KAYMAKAMLIĞINA ATANAN ARİF OLTULU GÖREVE BAŞLADI

MURGUL-Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Soylu, Şube Müdürü Yusuf Bülbül, Okul ve Kurum Müdürleriyle birlikte İlçeye yeni atanan Kaymakam Arif Oltulu´yu makamında ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerinde bulunuldu.

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul ve Kurum Müdürlerini tanıtarak ilçenin eğitim öğretim durumu hakkında bilgi verdi. İlçe Kaymakamı Arif Oltulu, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Kaymakam Oltulu, İlçenin eğitim öğretim yönünden başarı durumunu artırmak için daha fazla çalışılması gerektiğini belirterek, okul müdürlerine öğrenci sayısını artırmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aytekin Yıldız, Madencilik alanının açılmasının öğrenci sayısını artıracağını belirtti. İlçenin genel durumu ve turizm yönünden yapılması gerekenler değerlendirildi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak Bakır El İşlemeciliği Kursunun açıldığını ve marka ürünler üretilmesi halinde pazar imkânının olabileceğini bu konuda daha fazla çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Tarlan Seyidoğlu; Turizm konusunda vatandaşlara yönelik olarak “Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursunun” açılacağını belirterek vatandaşların turizm konusunda bilinçlendirilmelerinin sağlanacağını söyledi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Soylu yeni göreve başlayan Kaymakam Oltulu’ya hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ