AnasayfaArtvin'den HaberlerMİLLETVEKİLİ KIŞLA’DAN TARIM VE KOSKEB MÜJDESİ

MİLLETVEKİLİ KIŞLA’DAN TARIM VE KOSKEB MÜJDESİ

MİLLETVEKİLİ KIŞLA’DAN TARIM VE KOSKEB MÜJDESİ

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, bir yandan referandum çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da Artvin’e yeni projeler ve destekler sağlamaya çalışıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, bir yandan referandum çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da Artvin’e yeni projeler ve destekler sağlamaya çalışıyor. Bu kapsamda çalışmalarını yürüten AK Parti Artvin Milletvekili Kışla, Artvin’de 664 işletmeye toplam 16 Milyon 285 Bin TL kredi desteği sağlandığını belirtirken, KOSKEB kapsamında 128 işletmenin de kredilerinin bankada hazır olduğunu ifade etti. Vekil Kışla’nın bir müjdesi de Tarım alanında olurken, tarımda toplam 72 projenin onaylandığını ve bu projelerle 82 Milyon 418 Bin TL tarım yatırım gerçekleştirileceğini açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’dan önemli açıklamalar geldi. AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, yaptığı açıklamada KOSKEB tarafından yürütülen 2017 yılı sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği kapsamında 10 Mart’tan bugüne kadar Türkiye genelinde kredisi ödenen işletme sayısının 163 Bin 363 ve toplam verilen kredi tutarının ise 4 Milyar 114 Milyon 765 Bin 20 TL olduğunu belirtti. Vekil Kışla ayrıca aynı kredi kapsamında ülke genelinde 72 Bin 550 işletmenin ise kredisinin bankada hazır olup, ödeme aşamasında olduğunu hatırlattı. Milletvekili Kışla, KOSKEB destek kredisi kapsamında Artvin’de toplam 664 işletmeye 16 Milyon 285 Bin TL kredi desteğinin sağlandığını vurguladı. Vekil Kışla, il genelinde 128 işletmenin ise kredisinin bankada hazır olduğunu ve ödeme aşamasında bulunduğunun da altını çizdi.

Tarıma 72 Proje Müjdesi

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın, yaptığı müjdeli açıklamalarından biri de tarım alanında oldu. Tarımda toplam 72 proje için yatırımcıların taahhüt ettiği yatırım miktarı ile birlikte toplam 82 Milyon 418 Bin TL tarım yatırımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Devletin bu 72 projeye verdiği hibe desteğinin ise toplam tutarının 41 Milyon 209 Bin TL olacağını vurgulayan Milletvekili Kışla, Artvin’i her alanda geliştirme adına yürüttükleri çalışmaların devam ettiğini ve Artvin’e tarım alanında rekor proje desteğinin gerçekleştirileceğini söyledi. Vekil Kışla, açıklamalarının son bölümünde ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de tarım alanında büyük reformların yaşandığının altını çizerek Artvin’e sağlanan proje desteğinde emeği geçen başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı hemşerimiz Faruk Çelik olmak üzere herkese teşekkürlerini de iletti.