AnasayfaArtvin'den HaberlerMİLLETVEKİLİ KIŞLA’DAN ‘KEMALPAŞA’YA’ İLÇE MÜJDESİ

MİLLETVEKİLİ KIŞLA’DAN ‘KEMALPAŞA’YA’ İLÇE MÜJDESİ

MİLLETVEKİLİ KIŞLA’DAN ‘KEMALPAŞA’YA’ İLÇE MÜJDESİ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarp Sınır Kapısı ziyareti esnasında, Kemalpaşa Beldesinin ilçe yapılması hususunda vermiş olduğu talimat neticesinde, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, parti teşkilatını ziyaret ederek, bu müjdeli haberi partilileri ve basın mensuplarıyla paylaştı.

Hayati Akbaş

HOPA/KEMALPAŞA-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarp Sınır Kapısı ziyareti esnasında, Kemalpaşa Beldesinin ilçe yapılması hususunda vermiş olduğu talimat neticesinde, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, parti teşkilatını ziyaret ederek, bu müjdeli haberi partilileri ve basın mensuplarıyla paylaştı.

Milletvekili  Kışla, burada yaptığı basın açıklamasında, şunları söyledi : ”Bugün benim 6 yıllık milletvekilliğim dönemimdeki en müstesna bir gündür diyebilirim. Bugün Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiyi Hopa ilçemizde ağırladık. Cumhurbaşkanımız Sarp Sınır Kapısındaki modernizasyon çalışmalarını yerinde inceledi.  Cumhurbaşkanımız kapıda incelmelerini yaptıktan sonra bütün Kemalpaşa’nın,  bütün Artvin’in milletvekilleri olarak, siyasileri olarak bizlerin beklediği en önemli sürprizimizi ve müjde olacak haberi bizlere verdi.. Bende paylaş bu müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

2002 yılından bu tarafa 16 yıldır AK Parti hükümeti olarak Cumhurbaşkanımızı yakinen tanıyorsunuz. Verdiği sözü yerine getirme konusunda gerçekten çok itinalı, çok titiz bir şekilde ya bir sözü vermez ya verdiği sözü yerine getirir. Cumhurbaşkanımızın bu hassasiyetini hepiniz bilirsiniz. Bizlerde bu gönül rahatlığı içerisindeydik. Bir başka konuda genellikle mitinglerde hiç yapmadığı bir şeyi 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce Artvin’deki mitinginde Kemalpaşa Beldesinin ilçe olması konusunda fikrini deklere etmişti. Bunu hiçbir yerde yapmadı. Ama Artvin’de bir Kemalpaşa beldesine özgü yapmış olduğu beyanattı. Milletvekili olarak ben kanun teklifini meclise vermiştim. İlgili 4 bakanlığın olumlu görüşleriyle kanun teklifi meclise gelmişti.

Bugün de Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, beraberindeki İçişleri Bakanımız, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Hopa’ya geldiler. Cumhurbaşkanımız bu ziyaretinde beraberindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’ya meclis açıldığında bir an önce ilk çıkacak kararnamelerin birinde Kemalpaşa’nın ilçe olması yönünde ‘vermiş olduğum söz yerine getirilsin’ talimatını verdi. Allah kendisinden razı olsun. Çok mutluyum,  bir milletvekiline bir beldenin ilçe olmasını sağlanması konusunda bundan daha büyük projeyi gerçekleştirmek nasip olmaz. Diyebilirim ki milletvekilliğim dönemimde bu bayram coşkusunu belde halkıyla ve Artvin halkıyla hep birlikte yaşarız. Böyle bir yola girildi ve son viraja gelindi. Bu güzel ve anlamlı müjdeyi siz değerli Kemalpaşalı vatandaşlarımla ve partililerimle paylaşmak istedim.

Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, hükümetimize ve hepimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kemalpaşa’ya hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Kemalpaşa’nın, Hopa’nın ve Artvin’in tüm sorunlarıyla ve dertleriyle yakinen birebir ilgilendi. Cumhurbaşkanımız yakında Hopa-Borçka Cankurtaran Tünelinin açılışına da geleceğini” söyledi.

Özellikle son yıllarda Kemalpaşa’nın ticaretinin ciddi bir şekilde arttığını belirten Kışla, “Sarp Sınır Kapısı’nın ne kadar hareketli olduğunu yakından takip ediyorum ve biliyorum. Onun için Kemalpaşa beldesinin bir ilçe olmasının yeni kurulacak kamu kurum ve kuruluşlarıyla daha da gelişeceğine inanıyorum. Bu müjdeden ben çok mutluyum, çok müteşekkiriz, ilçemiz başta Kemalpaşa beldemize, Hopa’mıza, Artvin’imize ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Erkan Balta ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilçeye sürpriz ziyaretinden dolayı çok heyecanlandıklarını ve mutlu olduklarını belirterek, “Bu ziyarette Kemalpaşa’nın ilçe olma konusunu yeniden gündeme getirebiliriz diye milletvekilimizle sesli düşünürken, Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisi Kemalpaşa’nın ilçe yapılması talimatını İçişleri Bakanımıza verdiğini duyduk. Bir an için sayın vekilimle göz göze geldim. O anki mutluluğumuzu hayatım boyunca unutmayacağım. Bu müjdeyi vermenin onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Yeni ilçemiz hayırlı ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

AK Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven ise, beldeleri Kemalpaşa’nın ilçe olmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek, ”Beldemiz olan Kemalpaşa artık komşu ilçemiz olacak. İki güzide ilçe olarak yaşamımızı birlikte sürdüreceğiz. Herkese hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Kemalpaşa Belde Başkanı Ömür Poshoroğlu ise, ilçe olma heyecanından dolayı kelimeleri sıralamakta zorlandığı gözlendi. Poshoroğlu,” İlk kez Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu kadar yakın diyaloğum oldu. Bu diyalog yıllardır beklentimiz olan ilçe olma konusuyla taçlandırıldı. Tüm Kemalpaşa halkına hayırlı olsun” dedi.