AnasayfaArtvin'den HaberlerMARATONCU TALAT ALKAN, BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

MARATONCU TALAT ALKAN, BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

MARATONCU TALAT ALKAN, BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Milli Sporcumuz Maratoncu Talat Alkan Büyük Bir Başarıya İmza Atarak, Masterler Dünya Şampiyonası’nda Dünya 4.sü oldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Güney Kore’nin Başkenti Seul’da yapılan Masterler Dünya Şampiyonası’na katılan milli sporcumuz Talat Alkan, büyük bir başarıya imza atarak, dünyanın en önemli 157 maratoncu içinde Dünya 4.sü oldu.

Artvin’in ve Türkiye’nin gururu olmayı başaran Alkan’a tebrikler yağıyor Henüz Güney Kore’den dönmeyen Alkan’ın bu başarısı akıllara yokluk ve imkansızlıklar içinde 1990’da dünya şampiyonasına katılan Kamerun Futbol takımı ile büyük başarı gösteren 38 yaşındaki Futbolcu Milla’nın başarısını getirdi.

Alkan sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflara düştüğü paylaşım notunda şu ifadelere yer verdi: “Dünya şampiyonası Kore’de yarı maratonda master atletlerde dünya dördüncülüğü çıkardım. Maalesef istediğim dünya birinciliği gelmedi. Maalesef Türkiye’den daha profesyonel hazırlanan başta ispanya olmak üzere diğer ülkeler aldılar beni Türkiye sesleriyle alkışlayan Kore halkına minnettarım.

Master atletler dünya yarı maraton şampiyonası için bana büyük destek veren Artvin valisi sayın Ömer Doğanay’a, yine bana büyük destek veren CHP il Başkanı sayın Ali Yücel Kurt’a ve Yücel beyin referansı ile  bana destek veren diğer işadamlarımıza, AK Parti Eski İl Başkanı sayın Ahmet Özçelik’e ve bana dua eden Artvin Müftümüz ve tüm sevenlerime çok çok teşekkürler. İsterdim ki ülkemize altın madalya ile döneyim ama dördüncülük nasipmiş. Maalesef Türkiye’ de istediğim şartları oluşturamadık.  Bunun eksikliğini yaşadım. Bu yarışma maraton sporunda şampiyon koşucuların şampiyonasıydı. Bunun bilincine varamayanlar oldu. Beni anlamayanlar oldu. Eğer bunun önemi anlaşılmış olsaydı, çok farklı bir sonuçla ülkeme madalya getirebilirdim. Kore’den herkese selamlar Saygılar.”