AnasayfaArtvin'den HaberlerMALTEPE MİTİNGİNDE CERATTAPE’YE ADALET İSTEDİLER

MALTEPE MİTİNGİNDE CERATTAPE’YE ADALET İSTEDİLER

MALTEPE MİTİNGİNDE CERATTAPE’YE ADALET İSTEDİLER

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü ’nün son gününde gerçekleşen Maltepe mitingine katılan Yeşil Artvin Derneği üyeleri Cerattepe için adalet istediler.  

Hayati Akbaş

ARTVİN-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a “Adalet Yürüyüşü” başlattı. Kılıçdaroğlu, 420 kilometrelik uzun yürüyüşünü Maltepe Sahili’nde düzenlenen geniş katılımlı bir mitingle sonlandırdı.

“Adalet yürüyüşünün 25’inci gününde de Artvin’den çok sayıda katılım sağlanarak Cerattepe’de adalet istediler. Adalet yürüyüşünün 22. gününe katılan Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan ve Bedrettin Kalın’ın ardından bu kez 25’inci günü ve aynı zamanda yürüyüşün son gününde çok sayıda Artvinli Cerattepe için adalet istediler.

Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan eşliğinde çok sayıda Artvinli kilometrelerce yürüyerek Cerattepe için adalet istediler. Maltepe’de sonlanan yürüyüş Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingiyle son buldu. Mitinge katılan Artvinler üzerlerine giydikleri “madene hayır” tişörtleri giyerek ve ellerindeki “Cerattepe’ye Adalet” yazılı dövizlerle adalet istediler.