AnasayfaArtvin'den HaberlerKUZEYDOĞU ANADOLU KARİYER FUARI (KUDAKAF 23) SONA ERDİ

KUZEYDOĞU ANADOLU KARİYER FUARI (KUDAKAF 23) SONA ERDİ

KUZEYDOĞU ANADOLU KARİYER FUARI (KUDAKAF 23) SONA ERDİ

Artvin Çoruh Üniversiteside paydaş kurum olarak fuara katıldı.

Hayati Akbaş

ERZURUM-Erzurum’da Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda farklı sektör temsilcilerinin bölgede bulunan üniversite öğrencileri ile buluşturulması amacıyla düzenlenen Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı (KUDAKAF 23) sona erdi.

Artvin Çoruh Üniversitesinin paydaş kurum olarak katıldığı fuarda 7 üniversiteden binlerce genç, yüzlerce firmayla buluştu. Fuara Artvin Çoruh Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kibar, Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Şükrü Nar, Kariyer Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Kaan Taşçı ve Kariyer Merkezi ekibi ile öğrenciler katılım sağladı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda Atatürk Üniversitesi öncülüğünde ve paydaş üniversitelerin katkılarıyla gerçekleşen fuar, Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde “Yetenek Her Yerde” teması ile kapılarını gençlere açtı. İki gün boyunca kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkânları elde ederken öğrenci ve mezunlar da firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş ve staj olanakları, kariyer imkânları konularında ilk ağızdan bilgi aldılar.

Gençler ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına ve firmaların insan kaynakları temsilcileriyle yapılacak mülakatlara katıldılar.