AnasayfaArtvin'den HaberlerKAHVECİOĞLU VAKFI YENİ YÖNETİMİ GÖREVE BAŞLADI

KAHVECİOĞLU VAKFI YENİ YÖNETİMİ GÖREVE BAŞLADI

KAHVECİOĞLU VAKFI YENİ YÖNETİMİ GÖREVE BAŞLADI

 

Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Nuray Gençay getirildi. Gençay, konu ile ilgili olarak yerel basına bilgilendirme toplantısı yaptı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Kahvecioğlu Vakfı yeni yönetimi göreve başladı.  “Memlekete Hizmet Ne güzel İbadet” sloganıyla Artvin’e birçok hizmette bulunan, bunun yanında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece Türkiye’nin değil, Dünya’nın en büyük Atatürk Heykeli’ni Atatepe’de yaptıran ve Artvin’e armağan eden Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Avukat Sıtkı Kahvecioğlu tarafından kuruldu.

Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Nuray Gençay getirildi. Gençay, konu ile ilgili olarak yerel basına bilgilendirme toplantısı yaptı.

Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuray Gençay yaptığı açıklamada, Afrin’de verdiğimiz şehitlerimiz nedeniyle yaşadığı acıyı dile getirerek başladığı konuşmasında; “Bugün acı bir günümüz.  Afrin’den gelen haberle bağrımız, ciğerimiz, yüreğimiz yandı. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum. Şehit ailelerine sabırlar diliyorum, ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun.

Değerli basın mensupları; Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini almış bulunmaktayım.  Biliyorsunuz Kahvecioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sıtkı Kahvecioğlu kısa bir süre önce bir ameliyat geçirdi. Şu an dinleniyor.  Sağlık durumu iyi. Sıtkı Bey ve eşinin sizlere ve Artvin halkına selamları var. Özellikle hastanede yattığı süre içinde geçmiş olsun dileklerinde bulunan değerli Artvin Halkı’na,  dostlarımıza teşekkürlerini ilettiler. Bunu Artvin Kamuoyu ile paylaşmak istedim.

Kahvecioğlu Vakfı Yeni yönetim kurulumuz oluştu. Sıtkı Kahvecioğlu başkanlığında Ben Başkan yardımcısı Nuray Gençay,  Yönetim Kurulu Üyeleri Ayla Yıldırım, Orhan Yıldırım ve Akın Varan’dan oluşan bir yönetim oluştu.

Bizim şuan ki hedefimiz, Sıtkı beyin en büyük arzusu olan Huriye Ana huzur evinin açılmasıdır. Ve bunun çalışmalarını yürütüyoruz. İkinci olarak da öğrencilerimize burs verebilmek.  Bunun haricinde bir takım sürprizlerimiz olacak.

Değerli basın mensupları. Sayın Sıtkı Kahvecioğlu, Artvin’e hizmet ederken çok güzel bir slogan ile yola çıktı. “Memlekete Hizmet Ne Güzel İbadet.” Gerçekten de öyle. Memlekete hizmet etmek ne güzel bir duygu. Kahvecioğlu Vakfı memlekete hizmet etmeye, bu güzel ibadeti yapmaya devam edecek.  Biz zaman zaman Zaman bir araya geleceğiz.  Çalışmalarımızı anlatacağız. Sizlerle beraber bu güzel çalışmaları Artvin Kamuoyu ile paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyacağız.

Kısaca kendimi tanıtmak gerekirse; Ben Nuray Gençay,  30 yıl devlette çalıştım. Emekli oldum. Daha sonra tekrar öğrencilik hayatıma döndüm.  PTT Baş Müdürlüğü yaptım.  Bana bu görev teklif edildiğinde güzel bir çalışma içinde olacağım için büyük mutluluk duyacağımı söyledim. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Artvin’e toplam 10 Milyon TL’lik yatırım yapan Kahvecioğlu vakfı ilk olarak Merhume annesinin adına yaptırdığı Huriye Ana huzurevi ile başlayan projelerini Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilen kız-erkek öğrenci yurdu ile devam etmiştir. Dünyanın en Büyük Atatürk Heykeli’ni Artvin’e armağan etmiştir.

Kahvecioğlu Vakfı’nın kurucusu Avukat Sıtkı Kahvecioğlu Vakfın amacı ve hizmetleri ile ilgili Vakfın resmi sitesinden şu açıklamayı yapıyor: “vakfımız; emekli noter Hayırsever Avukat Sıtkı Kahvecioğlu’nun tüm mal varlığını vakfederek kurduğu Artvin bölgesinde hizmetlerde bulunan bir sivil toplum kuruluşudur.

Vakfımızın kuruluş amacı; Atatürk’ün öngördüğü uygarlık düzeyine ulaşmak ülküsünden hareketle; ülkemizin her bakımdan kalkınmasına destekte bulunmak, ekonomik ve sosyal olarak gelişmesini sağlamak, eğitim ve sporuna katkıda bulunmak, ayrıca vakfın kuruluşundan önce merhum annemin adına yaptırdığım Huriye Ana Huzurevini işletmeye açmaktır.”