AnasayfaArtvin'den HaberlerKAÇKAR TURİZM BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISI ARTVİN’DE YAPILDI

KAÇKAR TURİZM BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISI ARTVİN’DE YAPILDI

KAÇKAR TURİZM BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISI ARTVİN’DE YAPILDI

1-3

Kaçkar Turizm Birliği Meclis Toplantısı, Artvin’de yapıldı.

ARTVİN-Kaçkar Turizm Birliği Meclis toplantısı, Artvin’de yapıldı. Valilik Çoruh Toplantı Salonu’ndaki toplantıya, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İl Genel Meclisi üyeleri Selman Güney, Furkan Çakmak, Hakkı Aytolan, Rize İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Aksu, Musa Büyük, Yusuf Arısoy,  Halit Duman, Rize İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Gençarslan ile her iki ilin bazı turizm sektör temsilcileri katıldı.

Toplantı için Artvin’e gelen Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

Makamda bir süre görüşen Vali Doğanay ve Bektaş, daha sonra toplantıya katıldı. Toplantının açılışında konuşan Doğanay,  kurulan turizm birliğinin amacının iki ilin turizm potansiyelini birlikte değerlendirerek, Artvin ve Rize’nin turizmden hak ettiği payı alabilmesi için gerekli olan çalışmaları yürütmek olduğunu söyledi.

Toplantının başkanlığını yapan Rize Valisi Bektaş ise, birlik meclisinin bu yılki ikinci toplantısını yapmak üzere Artvin’e geldiklerini söyledi.

Çeşitli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantının sonunda, Kaçkar Turizm Birliğinin 2017 yılı bütçesi görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı, turizm sektör temsilcilerinin dilek ve temennilerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Daha sonra Vali Doğanay, Vali Bektaş,  il genel meclisi üyeleri ile turizm sektör temsilcileri doğal güzelliğiyle ünlü bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylasını gezdi.

HAYATİ AKBAŞ

1-11-4 1-5 1-6 1-7