AnasayfaArtvin'den HaberlerİSTAD, ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

İSTAD, ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

İSTAD, ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

1

 

İSTAD Başkanı Hüseyin Altunbayrak 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı

İSTANBUL- İSTAD Başkanı Hüseyin Altunbayrak 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı

Altunbayrak mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen unvanı ile Millet Mekteplerinin temelini attığı 24 Kasım aynı zamanda Türk milletinin muasır medeniyet seviyesine yükselme hedefinin başlangıç tarihidir. Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren, milli birlik ve beraberliğin teminatı, geleceğin nesillerini sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimiz bugün de aynı inanç ve azimle görevlerini yerine getirmektedirler. Öğretmenler, bir milletin geleceğinin şekillenmesinde en çok emek verenlerdir. Düşünebilen, üretebilen, kendine güvenli ve başarılı bir toplumun temelinde öğretmenlerimizin imzası vardır. Annesinin kucağından ilk kez ayrılıp, emanet gelen çocuklarımızı şefkatiyle kucaklayıp, hayat denizinde yelken açtıran, karşısına çıkacak çetin yolları, o yolları nasıl yürüyeceğini gösteren, karanlık dehlizlerde önünü aydınlatacak meşaleleri yakan, milyonlarca çocuğun gelişmesinde, benliğini bulmasında, yarınlara hazırlanmasında sonsuz emek harcayan öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Öğretmen eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesiyle mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yavrularımızın her türlü bilgi ve beceriyi edinmelerinde, ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla dolu, beyinler yetiştirilmesinde, fedakârca çalışan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum”

HAYATİ AKBAŞ

2