AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR’DA IĞDIR GALİBİYETİ BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI.

HOPASPOR’DA IĞDIR GALİBİYETİ BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI.

HOPASPOR’DA IĞDIR GALİBİYETİ BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI.

 

Artvin Hopa sporun zor deplasman maçlarından biri olan Iğdır’dan 3 puanla dönülmesi İlçe ’de sevinç yarattı

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin Hopaspor’un ikinci devrede zor deplasman karşılaşmalarından biri olarak kabul edilen Iğdır karşısında alınan 1-0’lik galibiyet camiada büyük sevinç yarattı. Başkan Mubin Çakmak ve Yönetim Kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun takip ettiği karşılaşmaya Hopa’dan otobüslerle giden taraftarlar da kendilerine ayrılan bölümde maç boyunca takımlarını desteklemeleri takımada saha da büyük moral verdi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Hopa spor ilk devrenin başlarında Fidels İria’nin ayağından bulduğu golle deplasmanda 1-0 üstünlük sağladı. Karşılaşmada oyundan kopmayan Hopa spor peş peşe rakip kaleye yüklenmeye devam etti. İlk devrenin son dakikalarında ceza sahası içinde bir pozisyonda hakem Hopa spor lehine bir penaltı verdi. Hopa spor oyuncularından Fazlı’nın kullandığı penaltıyı Iğdır kalecisi kurtarmayı başarınca da ilk devrede Hopa sporun 1-0’lik üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci devrede de ev sahibi Iğdır spor beraberlik golü için Hopa spor kalesine yüklense de istediği golü bulamayınca sahadan3 puanı attığı 1 golle bulan Hopa spor altın değerinde 3 puanı alan taraf oldu.

Karşılaşma sonrası yönetim, futbolcular ve taraftarlar galibiyet sevinci yaşarken, bu haftayı BAY geçecek. Hopa sporlu futbolculara 1 haftalık izin verilirken, il dışına gidecek futbolcuları da başkan Mubin Çakmak iğdir havaalanından Artvin uçağı ile yolcu etmesi büyük takdir topladı.

Başkan Mubin Çakmak galibiyet sonrası yaptığı açıklamada teknik heyet ve futbolcuları kutladı ve fedakâr ve cefakâr Hopa spor taraftar gruplarına da “bu galibiyette sizin de önemli payınız var. Sizlere de yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakmak “Biz hep dedik, Hopa spor her geçen gün daha iyi olacak diye. Camia olarak kenetlendik. Artvin takımına sahip çıktı, Hopa takımına sahip çıktı, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız takımlarına sahip çıktı, Hopalı çok değerli işadamlarımız takımımıza sahip çıktı. İşte bu yaratılan pozitif enerji ve ruh sahada da karşılığını buluyor.

Kalan her maçımız zor ama biz zoru seven ve başarıya odaklanmış bir kadroya ve camiaya ya sahip olduğumuz sürece de Şampiyonluk hedefine odaklanmış Hopa spor bu hedefe yürüyecektir. Bu gün saha da yüreklerini ortaya koyarak oynayan tüm oyuncularımı bir kez daha kutluyor, bileklerinin hakki ile kazandiklari3 puan için alınlarından öpüyorum.

Türkiye Hopa’yı ve Hopa sporu seviyor, Spor camiası Hopa sporun başarısını hem sahada ve hem de tribünlerde apayrı bir heyecan getireceğine inanıyor. 7’sinden 70’ine, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine her maçında tribünleri dolduran en az 5 bin taraftarı ile karşılaşma boyunca takimini destekleyen taraftar spor camiasına da büyük heyecan yaratmaya devam ediyor. Tekrar camiaya yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.