AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR TARAFTARLARINDAN TRAFİK CANAVARINA TEPKİ

HOPASPOR TARAFTARLARINDAN TRAFİK CANAVARINA TEPKİ

HOPASPOR TARAFTARLARINDAN TRAFİK CANAVARINA TEPKİ

Artvin Hopa’daki Kazada Ölen Gençlerin Arkadaşlarından Tır Protestosu

Artvin’in Hopa İlçesi’nde 2 Ekim’de park halindeki TIR’a arkadan çarpan otomobilde hayatını kaybeden 30 yaşındaki Nazım Yılmazlar ile 27 yaşındaki Sercan Mert Yenigül’ün arkadaşları karayolu üzerinde bekleyen TIR’lar için tepki eylemi gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

HOPAArtvin‘in Hopa İlçesi‘nde 2 Ekim’de park halindeki TIR’a arkadan çarpan otomobilde hayatını kaybeden 30 yaşındaki Nazım Yılmazlar ile 27 yaşındaki Sercan Mert Yenigül’ün arkadaşları karayolu üzerinde bekleyen TIR’lar için tepki eylemi gerçekleştirdi.

Hopa’da kazanın yaşandığı liman önünde toplanan kalabalık ve onlara destek veren ‘Şehrin Azizleri’ adlı Hopaspor taraftar grubu üyeleri kazada hayatını kaybeden arkadaşlarının fotoğraflarının yer aldığı üzerinde ‘Bu ilk değil, son olsun’ ve ‘TIR’lar gelip geçiyor olan bize oluyor. Sercan ve Nazım kalbimizde yaşıyor’ yazılı pankartla yürüyüşe geçti. Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında Hopa Kavşağı’na gelen grup burada alkışlarla tepkisini gösterdi, karayolu üzerine park eden TIR’ların ölümlere sebebiyet verdiğini belirterek önlem alınmasını istedi. Grup, daha sonra olaysız dağıldı.

Öte yandan eylemin gerçekleştirildiği sırada Gürcistan‘a gitmek üzere Sarp Sınır Kapısı’ndan geçmeyi bekleyen çok sayıda TIR’ın Karadeniz Sahil Yolu üzerinde park halinde olduğu görüldü.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIMIŞTI

Kaza, Karadeniz Sahil Yolu üzeri Liman Mevkii’nde 2 Ekim gecesi meydana geldi. Nazım Yılmazlar yönetimindeki 08 EB 780 plakalı otomobili karayolu üzerinde park edilen Gürcistan plakalı TIR’a arkadan çarptı. Kazada ağır yaralanan Nazım Yılmazlar ve yanındaki Sercan Mert Yenigül kaldırıldığı Hopa Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansımıştı.

Kaza ardından park halindeki TIR kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi. Sevk edilen itfaiye ekiplerince söndürülen TIR’da hasar meydana gelmişti.