AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR İÇİN TARAFTAR ÇAY TOPLUYOR

HOPASPOR İÇİN TARAFTAR ÇAY TOPLUYOR

HOPASPOR İÇİN TARAFTAR ÇAY TOPLUYOR

 

Hopaspor İçin Taraftar Çay Topluyor

Hayati Akbaş

HOPA-  Bölgesel Amatör Lig (BAL) ekiplerinde Artvin Hopaspor ’un Başlattığı “Bir Çuvalda A.Hopaspor İçin” isimli kampanya ile takıma destek için çay toplanıyor.

Artvin’in Hopa İlçesi merkezli takım olan Mor-Beyazlı ekip için ilçenin geçim kaynağı olan çay için seferberlik kampanyası başlatıldı. Bu yıl 2’inci kez BAL’da oynayacak olan A. Hopaspor transfer sezonunu bu yıl yaptığı 16 altı oyuncu ile açtı. Gideri çok olan A. Hopaspor’a destek olmak isteyen Hopalılar ise topladıkları çayın bir miktarını takımlarına hibe ederek Hopaspor’a destek oluyor. Toplanan çaylar ise özel sektör çay fabrikası ile anlaşılarak üzerinde ‘Hopaspor’ yazılı özel tasarımlı paketlerle satışa sunulacak.

Destek kampanyası kulübün resmi sosyal medya hesabından duyuruldu. Duyuruda; “Değerli çay üreticisi kardeşlerimiz, abi ve ablalarımıza duyurumuzdur.  Memleket meselemiz olan ve başarı yolunda ki hedefimiz olan 3.lig yolunda takımımız için başlatmış olduğumuz ”Bir Çuvalda A.Hopaspor İçin ” kampanyamız hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Hopa ve çevresinde bulunan 92 adet çay alım yerinde gerçekleştirdiğimiz kampanyamızda siz değerli çay üreticileri, çay alım yerlerinde kulübümüz adına görevlendirdiğimiz arkadaşlarımıza A.Hopaspor adına yaş çay katkısında bulunabiliyorsunuz. Gönlünüzden ve emeklerinizden miktarı hiç önemli olmadan vereceğiniz bu destek sayesinde bizler A.Hopaspor kulübü olarak hedeflerimize daha iyi ve başarılı şekilde ulaşacağız. A.Hopaspor sadece bir futbol kulübü değil aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yuvası ve siz değerli büyüklerimizin evidir. Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi.

Hedeflerinin 3’üncü lig olduğunu dile getiren A.Hopaspor Kulübü Başkanı Mubin Çakmak; “Hopaspor bulunduğu liglerde taraftarıyla, sporuyla ses getirmiş bir takım. Bu anlamda bu yıl oluşan yeni yönetimle beraber Hopaspor taraftarı da bizde önce bizde varız diyerek işe koyuldu. ‘Bir Çuvalda Hopaspor İçin’ diyerek taraftar Hopaspor için fiili olarak çizmelerini giydi, bahçeye girip takımları için çay topladı. Bu da bize kulüp olarak büyük bir güç veriyor. Bu kampanya 1 sezonluk değil bundan sonra Hopaspor var olduğu sürece devam edecek. Verimli de olacak. Yönetimimizde olan bir arkadaşımızın ortağı olduğu bir fabrika ile anlaştık. Güzel bir proje olsun Hopaspor’a katkısı olsun diye oturup bu fikri projelendirdik. Hopaspor markası adı altında düzenlenecek çayı Türkiye genelinde yayıp, oradan gelecek olan ticari kazancı da Hopaspor Kulübü’ne aktaracak bir kampanya başlatmış olduk” ifadelerini kullandı.

Hopaspor yönetimi işi çay bağışı ile bırakmayarak aynı zamanda Türkcell ile anlaşarak SMS ile yardım topluyor. Takımına yardım etmek isteyen herkes HOPASPOR yazarak 8814’e kısa mesaj gönderiyor. Böylelikle kısa mesajla 5 TL karşılığında takımına bağışta bulunmuş oluyor.