AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR HEKİMOĞLU DEPLASMANINDAN 1 PUANLA DÖNDÜ

HOPASPOR HEKİMOĞLU DEPLASMANINDAN 1 PUANLA DÖNDÜ

HOPASPOR HEKİMOĞLU DEPLASMANINDAN 1 PUANLA DÖNDÜ

 

DEV DERBİNİN GALİBİ YOK.

Şampiyonluk parolası ile yola çıkan. Hopaspor Trabzon’da altın değerinde 2 puan kaybederek, şansını bu hafta kendi sahasında oynayacağı Kars maçına bıraktı

Hayati Akbaş

TRABZON- Şampiyonluk parolası ile yola çıkan. Hopaspor Trabzon’da altın değerinde 2 puan kaybederek, şansını bu hafta kendi sahasında oynayacağı Kars maçına bıraktı

Trabzon Ahmet Suat Özyazici stadında oynanan karşılaşmada Hekimoğlu taraftarından çok Hopaspor taraftarı ilgi gösterdi. Hopaspor yönetiminin neredeyse tam kadro takip ettiği karşılaşmada Hopaspor karşılaşmanın başlaması ile birlikte Hekimoğlu kalesine yüklense de bir türlü istediği golü bulamadı.

Hekimoğlu Doğan sporlu oyuncularda karşılaşmada sahadan galip ayrılmak için Hopaspor kalesine zaman zaman tehlikeli ataklar yapsa da Kaleci Sertaç’ı geçemeyince ilk devrede bu skorla sona erdi.

İkinci devreye her iki takımda dengeli başladı Ortan saha da geçen oyunda her iki takımda ileri uç oyuncuları ile tehlikeli ataklar yapmaya başladılar. Karşılaşmanın 60 dakikasında Hekimoğlu ileri uç oyuncusu Cemal yakaladığı pozisyonda topu kaleci Sertaç’ın kenarından filelere göndererek rakibi karşısında 1-0 üstünlük sağladı.

Karşılaşmada daha sonra Hopaspor peş peşe Hekimoğlu kalesine yüklense de istediği golü bulamayarak karşılaşmanın normal süresi 1-0 Hekimoğlu’nun üstünlüğü ile sona erdi.

BİLAL ÇEBİ YİNE TAKİMİNİ İPTEN ALDI.

Karşılaşmanın uzatma dakikalarının son dakikasında yine sahneye Hopa sporun kurtarıcısı Bilal Cebi çıktı. Ceza sahası içinde yapılan ortayı güzel bir röveşata vuruşu ile topu Hekimoğlu kalecisinin kolları altından filelere göndererek karşılaşmada 1-1 beraberliği yakaladı. Karşılaşmada başka gol olmayınca maçta 1-1 sona erdi.

HOPASPOR ŞANSINI BU HAFTAYA BIRAKTI

BAL Ligi 3 grupta Şampiyonluk için Hopaspor ve Kars spor arasında nefes kesen bir mücadele yaşanıyor. Liglerin bitmesine 3 hafta kala bu hafta evinde Kars sporu konuk edecek olan Hopaspor karşılaşmadan mutlak galibiyetle ayrılmak zorunda. Kars spor 2 puan avantaj la liderlik koltuğuna otururken Hopa sporun galip gelmesi halinde 1puan avantaj yakalayacağı kalan2 maçın son karşılaşmanda da kendi evinde oynamanın avantaj bulunuyor. Hopaspor açısından  galibiyetten başka seçenek yok.