AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPASPOR GALİPİYET SERİSİNE DEVAM EDİYOR

HOPASPOR GALİPİYET SERİSİNE DEVAM EDİYOR

HOPASPOR GALİPİYET SERİSİNE DEVAM EDİYOR

 

Kelkit Deplasmanından 2-0’lık skorla sahadan galip ayrılan Artvin Hopaspor’lu futbolculara Kelkit taraftarlarından çirkin saldırı.

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin Hopaspor’un şampiyonluk yürüyüşü devam ediyor. Zagnos ve Iğdır galibiyetinin ardından zorlu Kelkit karşılaşmasına çıkan A. Hopaspor sahadan altın değerinde 3 puanla ayrılmasını bildi.

Hopaspor taraftarlarının güvenlik nedeniyle Kelkit’e alınmaması ardından Kelkit taraftarları karşılaşma öncesinden başlayarak çirkin tezahüratları ile karşılaşma sonunda meydana gelen olayların habercisi idi.

Karşılaşmaya her iki takımda temkinli başladı ancak Hopaspor tecrübesinin de etkisi ile 10 dakikada kazandığı köşe vuruşundan gelen topla buluşan Hurşit’in ayağından meşin yuvarlağı Kelkit filelerine göndererek karşılaşmada 1-0’lık üstünlük sağladı.

Karşılaşmanın bundan sonraki dakikalarında her iki takımda karşılıklı ataklarla gol arasa da ilk devre bu skorla sona erdi.

İkinci devrede de her iki takım yakaladığı gollük pozisyonları değerlendiremedi. Özellikle taraftar desteğini arkasına alan Kelkitspor Hopaspor kalesine yüklense de istediği golü bulamadı. Karşılaşmanın uzatma dakikalarında Bilal Kelkitspor ceza sahası içinde yakaladığı meşin yuvarlağı Kelkit filelerine göndererek takımını 2-0 üstünlüğe taşıyan golü atıyor ve karşılaşmada bu skorla sona eriyor.

HOPASPOR FUTBOLCULARINA-BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİNE SALDIRDILAR

Bölgesel Amatör Ligi 3’üncü Grup’ta Kelkit Belediye Hürriyet spor ile Artvin Hopa spor maçı sonunda Kelkit spor taraftarları terör estirdi

Karşılaşmanın bitiş düdüğü ardından Kelkitspor taraftarları önce sahaya girerek Hakemlere saldırdılar. Polisin taraftarları saha dışına çıkarması ardından Kelkitspor taraftarları bu defa da Hopaspor Otobüsüne taşlarla saldırarak aracın tüm camlarını kırarak Otobüsü kullanılamaz hale getirdiler. Daha sonra Hopaspor yöneticileri ve futbolcularına taşlarla saldıran Kelkit taraftarlarını polis gaz bombası atarak durdurabildiler. Özel Hareket ve Jandarmadan da destek alan Güvenlik güçleri Hopa spor yöneticileri ve oyuncularını stattan çıkartarak güvenli bir adrese götürdü. Kelkitsporlu taraftarların attığı taşlarla Hopa sporlu bir oyuncu yaralanarak sahada ayakta tedavi edildi

Hopaspor Başkanı Mubin Çakmak ve Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra başka bir otobüsle Polis koruması eşliğinde Kelkit’ten çıkartıldılar ve yine Polis eskortu eşliğinde Hopa’ya yolcu edildiler. Bu arada Başkan Mubin Çakmak ve bazı yöneticiler Kelkit’ten başlarına Polis Kaskı taktırılarak çıkartılması kameralara yansıdı.

Hopaspor Başkanı Mubin Çakmak yaptığı açıklamada ”canlarını ortaya koyarak kazandıkları 3 puan için başta teknik heyetimiz olmak üzere futbolcularımı tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” dedi. Çakmak sahadan alını temiz, döktükleri terin hakkını vererek galip ayrıldıklarını ama karşılaşma sonrası yaşanan olayları kesinlikle tasvip etmelerinin mümkün olmadığını, deyim yerindeyse canlarını güvenlik güçlerine teslim etmek zorunda kaldıklarını, bunun sporda olmaması gerektiğini ifade ederek “Yaşanan olayları biz tüm Kelkit’e mal etmek istemiyoruz. Kendini bilmez bir kısım taraftarların çıkardığı olayların yeşil sahalarda olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bugün spor camiası adına üzücü bir gündür. Şiddet spora kesinlikle hâkim olmamalıdır. Bizim bunu tasvip etmemiz mümkün değildir. Çok üzgünüz” dedi.