AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’NIN KEMALPAŞA BELDESİ İLÇE OLDU

HOPA’NIN KEMALPAŞA BELDESİ İLÇE OLDU

HOPA’NIN KEMALPAŞA BELDESİ İLÇE OLDU

Hopa İlçesine Bağlı Kemalpaşa Beldesi İlçe Yapıldı

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesi ilçe yapıldı.

Hayati Akbaş

HOPA-Resmi Gazete ‘de yayımlanan 694 sayılı KHK’da yer alan düzenlemeyle, Aksaray’ın Sultan hanı beldesi, Yeşiltömek köyünü de kapsayacak şekilde ilçe oldu.

Ayrıca Akdere, Çamurlu, Dere içi, Gümüş dere, Karaosmaniye, Kayaköy, Kazimiye, Köprücü, Liman, Osmaniye, Sarp ve Üçkardeş köylerini kapsayacak şekilde Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesi de ilçe yapıldı.

KHK’da, kurulan ilçelerin personel ihtiyacını karşılamak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara ait yeni kadrolar tahsis edilirken, bu kadrolara yapılacak atama işlemlerinin, merkezi yönetim bütçe kanunlarındaki sınırlamalara bir yıl süreyle tabi olmayacağı düzenlendi.

İsrafil Kışla “Müjde, Müjde, Müjde”

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinin ilçe yapılmasının ardından AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla sosyal medya hesabından , “Müjde, müjde, müjde… Bu gün 25 Ağustos 2017 Artvin için tarihi bir gün!

Bu gün yayınlanan 694 sayılı kararname ile Kemalpaşa İlçe oldu. Artvin halkı adına çok çok teşekkürler Cumhurbaşkanım, liderim, Recep Tayip Erdoğan, Başbakanım ve Ak Parti binlerce teşekkür” şeklinde açıklama yaptı.

Uğur Bayraktutan “Hayırlı, uğurlu olsun”

CHP Artvin Milletvekili, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Uğur Bayraktutan ise, “Ülkemizin ve ilimiz Artvin’in sınır Beldesi Kemalpaşa’nın ilçe olmasını kutluyorum. Hayırlı, uğurlu olsun…” dedi.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, “Kemalpaşa’mıza Hayırlı Olsun”

“Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, “Artvin için güzel bir sabaha uyandık bugün.. Yayınlanan 694 sayılı kararname ile Kemalpaşa’mız artık ilçe oldu..

Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve ; halka hizmeti hakka hizmet olarak görüp gönülden benimseyen, Artvin için yaptıklarına her gün bir yenisini ekleyen, Artvin ve biz Artvinliler için çok büyük fedakarlıklar yapan sayın vekilimiz İsrafil Kışla’ ya sonsuz teşekkürler. Sayın Kışla sayesinde inşallah böyle güzel nice sabahlara uyanacağız…” ifadelerini kullandı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek “Hayalimiz gerçek oldu”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek,  yaptığı açıklamada, 1989 yılında belde olan Kemalpaşa‘nın yıllardır ilçe olma hayallerinin olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın geçtiğimiz günlerde Kemalpaşa‘da bulunan Sarp Sınır Kapısı ziyaretiyle konunun tekrar gündeme geldiğini dile getirdi. İlçe olmanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Akçiçek, “Yıllardır vekillerimizin mecliste çalışmaları vardı. Kemalpaşa halkının dört gözle beklediği bir haberdi bu. Nasip bugüneymiş. Halkımız bu kararı sevinçle karşıladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a, Artvin Milletvekilleri Uğur Bayraktutan ve Kışla ‘ya, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.