AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA YGS HAZIRLIK KURSU YARI TATİLDE DE DEVAM EDİYOR

HOPA’DA YGS HAZIRLIK KURSU YARI TATİLDE DE DEVAM EDİYOR

HOPA’DA YGS HAZIRLIK KURSU YARI TATİLDE DE DEVAM EDİYOR

 

Kaymakam Ferit Görükmez Hopa Atatürk Anadolu Lisesinde kursa katlan öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Hayati Akbaş

HOPA-Kaymakam Ferit Görükmez Hopa Atatürk Anadolu Lisesinde kursa katlan öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya Kaymakam Ferit Görükmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne, Şube Müdürleri Sezai Aydın, Aytekin Gürbulak ve Emrullah Horozoğlu ile  lise ve dengi okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar..

Kahvaltıda bir değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne “Sınavlara hazırlanmak uzun soluklu bir iş olduğundan; öğrenciler için düzenlenen kurs programları ve çalışmalar ile onların başarılı sonuçlar almaları hedeflenmektedir.

Öğrencilerimiz kurslarda, işlenen konular, örnek soruların çözümleri ve yapılan deneme sınavları ile anlatılan konuları pekiştirmekte ve eksiklerini tamamlamaktadır” dedi..

Kahvaltı sonrası Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez öğrencilerle sohbet etti ve; “Uzun ve zorlu bir maratona çıkıyorsunuz. Ancak unutmayın ki, zoru kolaya çevirmek sizin elinizde. Sizler YGS/LGS sınavlarına hazırlanırken öğretmenleriniz size danışmanlık yaparak puan ve başarı sıranıza göre doğru tercihler ile sizi hedeflerinize götürecek. Yeteneklerinize uygun bir kariyer planlaması yaparak puana göre değil, hedefe göre çalışma stratejileri belirleyecek. Kısacası, geleceğinizin planlanmasında sizi motive ederek ihtiyacınız olan her dakika arkanızdaki en büyük destek güç olacaklardır.” diye konuştu.

Kursu takip eden öğrenciler Kaymakam Görükmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Döne ile şube müdürlerine kahvaltı ve yaptıkları yapıcı konuşmalar ve önerileri için teşekkür ederek, kursun kendilerine çok şey kazandırdığını, başarılı olmak için çalışacaklarını söylediler.