AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI YAYINLANDI

HOPA’DA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI YAYINLANDI

HOPA’DA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI YAYINLANDI

Hopa Kaymakam Ferit Görükmez, “Dünya Kadınlar Günü” Kutlama Mesajı

Hayati Akbaş


HOPA
-Hopa Kaymakam Ferit Görükmez, “Dünya Kadınlar Günü” Kutlama Mesajı

Hopa Kaymakam Ferit Görükmez, “Dünya Kadınlar Günü” kutlama mesajı yayınladı. Görükmez mesajında şu ifadelere yer verdi: Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, bir anne, bir eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Birleşmiş Milletler Teşkilatının öncülüğünde başlatılan “Dünya Kadınlar Günü” ülkemizde de kutlanmaktadır.

Ülkemizin kadın hakları alanında gerçekleştirdiği reformlarla dünyada kendine önemli bir yer edindiği bir gerçektir. Dünya Kadınlar Günü ülkemiz için kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi için konunun gündeme gelmesinde de önemli bir gün.

Bu vesileyle tüm kadınlar ile Hopa kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum”

 

Belediye Başkanı Nedim Cihan Kadınlar günü mesajı yayınladı

Belediye Başkanı Nedim Cihan Kadınlar günü mesajı yayınladı. Cihan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kadınlar, bizim için her zaman özverinin, sevginin, merhametin, şefkatin kaynağı ve simgesi olmuştur. Temennimiz, hanımların yüzü hep gülsün, evlerinde her daim sevgi ve muhabbet olsun.
İnancımızın ve medeniyetimizin gereği, kadınların her zaman yüceltildiği bir geleneğin mensuplarıyız. Her daim onların yanında olmak, destek olmak, sevgiyle ve saygıyla yaklaşmak bize yakışandır. Geleceğe yön verecek projelerin oluşturulmasında her zaman kadınlardan destek alan bir kurumuz. Kadınların her alanda kendilerini yetiştirmeleri amacıyla birçok proje gerçekleştirdik. Kadınıyla erkeğiyle bu ülkeyi güzel yarınlara hep birlikte taşıyacağız. Kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarının iyileştirilmesine yönelik projelerimiz artarak devam edecektir. Kadınlara sonsuz sevginin var olduğu, şiddetin yok olduğu, mutlu aile ve mutlu toplumun temeli kadınların her daim baştacı olduğu güzel bir gelecek temenni ederim.

Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim”.

Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven’de Mesaj Yayınladı

Ak parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Güven mesajında; “Kadın ve erkeğin her biri insanın yarısıdır. Kadını yok sayan erkek, kendi yarısından da vazgeçmiş demektir. Kadınlar, istismar edilmek değil, saygı görmek istiyor. Kimse kadınların bu isteklerine kulak tıkayamaz, sırtını dönemez. AK Parti olarak, bugüne kadar kadınların hak arayışında yanlarında olduk. İstismar edilmelerine karşı çıktık.

Hangi mücadeleye girdiysek yanımızda kadınlar vardı. Elde ettiğimiz başarıların arkasında kadınların emeği, alın teri, fedakârlığı vardır. Daha da önemlisi hayatımızın her anı ailemizin kadınlarıyla anlam kazanmıştır. Bizim için kadın, öncelikle annedir. Birileri rahatsız olabilir ama kalbimizde cennetin müjdecisi olduğuna inandığımız, ayaklarının altını öpmekten şeref duyduğumuz annelerimizle birlikte, tüm annelerin özel bir yeri vardır. Anneler olmasaydı, erkekler olmazdı.

Bu ülke Kurtuluş Savaşı’nı verirken, 15 Temmuz’da demokrasi ve hürriyet mücadelesi verirken cephede ve meydanlarda erkeklerle birlikte kadınlar da vardı.
Biz ülke ve milletlerin geleceklerinde kadınların nasıl bir hayati rol oynadıklarını bildiğimiz için kadınlarımıza  öncelik veriyoruz. Her alanda kadınlara yönelik yüzlerce proje hayata geçirildi. Geçtiğimiz 15 yılda kadınların etkinliğinin arttığı bir gerçektir. Kadın desteğinin olmadığı hiçbir işin başarıya ulaşma şansı yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle, analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden başta ilçemiz kadınlarımız olmak üzere,tüm kadınlarımızın    8 Mart Dünya  Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.dedi.

Hopa CHP İlçe Başkanlığı da kadınlar gününü kutladı

Hopa CHP İlçe Başkanlığı da kadınlar gününü kutladı. CHP İlçe Başkanlığı mesajında şu ifadelere yer verildi“Kadınlar çınar ağacı misali Gölgesi yetiyor insan olabilene,

Bazen ev hanımı, bazen iş kadını, bazen bir kahraman olabiliyorlar.
Yürekleri kocaman. Ve o yüreğe evreni sığdırabilen tüm kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun”

Hopa TSO 8 Mart Dünya Emekçi Kadinlar Günü Kutlu Olsun

Hopa TSO Y.K. Başkani Osman Akyürek’te yayinladiği mesajinda “Eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu, kadın cinayetlerinin ve cinsiyet ayrımının olmadığı bir dünya temennisi ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz” dedi.