AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA “HALK İÇİN KOOPERATİFLEŞME ÇALIŞTAYI” DÜZENLENİYOR

HOPA’DA “HALK İÇİN KOOPERATİFLEŞME ÇALIŞTAYI” DÜZENLENİYOR

HOPA’DA “HALK İÇİN KOOPERATİFLEŞME ÇALIŞTAYI” DÜZENLENİYOR

 

Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, yarın “Halk İçin Kooperatifleşme Çalıştayı” düzenleyecek. Çalıştayın açılış konuşmasını Kooperatif Başkanı Şerafettin Çelik Yapacak. Düzenlenen çalıştay Hopa Ticaret Odası Atatürk Konferans Salonu’ndan gerçekleşecek.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, yarın “Halk İçin Kooperatifleşme Çalıştayı” düzenleyecek. Çalıştayın açılış konuşmasını Kooperatif Başkanı Şerafettin Çelik Yapacak. Düzenlenen çalıştay Hopa Ticaret Odası Atatürk Konferans Salonu’ndan gerçekleşecek.

Hopa’da 17 Mart 2018 tarihinde (yarın) 10.00’da başlayacak ve 18.00’e kadar devam edecek çalıştayda ilk oturumun başlığı “Kooperatifçilik Üzerine Düşünmek” olacak ve oturum 10.30’da başlayıp 13.30’a kadar sürecek.

İlk oturumun başlıkları ve sunum yapacak isimler şöyle: Bir Seçenek Olarak Kooperatifçilik: Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu. Üreticilerin Örgütlenmesi: Doç. Dr. Özgür Narin. Kamusallık ve Kooperatifçilik: Dr. Uyar Yıldırım. Türkiye’de Tarım ve Kooperatifçilik: Orhan Sarıbal- CHP Bursa Milletvekili. Çay Tarımı ve Kooperatifleşme: Fatma Genç- Araştırması/Yazar. Çalıştayda günün 2’nci oturumunun başlığı “Kooperatifleşme Deneyimleri” olacak. Bu oturumda yer alan sunumlar sırasıyla şöyle: Ovacık Kooperatifi. Dayanışma Kooperatifi. Halkbeskoop. BÜKOOP. Kadıköy Kooperatifi

Günün son oturumu ise 15.30’da başlayacak olan Forum bölümü olacak. Bu oturumda konuşmacıların yaptıkları sunumlar çerçevesinde katılımcıların soruları üzerine tartışılacak.

Halk İçin Kooperatifleşme Çalıştayı yapılan forum bölümünün ardından sona erecek.