AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA DÜZENLENEN HAMSİ ŞÖLENİNE İLGİ YOĞUNDU

HOPA’DA DÜZENLENEN HAMSİ ŞÖLENİNE İLGİ YOĞUNDU

HOPA’DA DÜZENLENEN HAMSİ ŞÖLENİNE İLGİ YOĞUNDU

 

Hopa Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Geleneksel Hamsi Şölenine ilgi beklenenin üzerinde oldu.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Geleneksel Hamsi şöleninde 1 ton hamsi ikram edildi.

Hopa Cumhuriyet Meydanında düzenlenen hamsi şölenine Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, il ve ilçelerden gelen kurum müdürleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katildi.

Hopa cumhuriyet meydanında kurulan 10’larca mangal ve kazanlarda pişirilen hamsilere ve yine hamsi ile beraber dağıtılan helvalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Artvin’den gelen Vali Ömer Doğanay, Belediye Başkan Mehmet Kocatepe’de mangal başına geçerek beraberindekilerle ızgara çevirmeleri renkli görüntüler ortaya çıkarırken bol bol da espriler yapılmasına neden oldu.

Hamsi Şöleninde bir konuşma yapan Hopa Belediye Başkan Nedim Cihan Vali ve beraberinde gelen bütün protokol üyelerine teşekkür ederek “Biliyorsunuz Hopa denildiği zaman akla ilk gelende Hopa Hamsisidir. Özellikle Kasım ve Aralık aylarında Hopa hamsisinin tadı bir başka güzel olur. Biz bu güzelliği ve lezzeti vatandaşlarımızla paylaşalım istedik.  Hedefimiz4’üncüHamsi şölenimizi Ulusal boyuta taşıyarak tüm Türkiye’den vatandaşlarımızı Hopa’da ağırlamaktır. Afiyet olsun” dedi.

Hopa Belediyesi 3’üncü Geleneksel Hamsi Şöleni folklor gösterisi ardından sona erdi.

Şölen boyunca 1 ton hamsi alanı ziyaret  eden 3 binden  fazla vatandaşa ikram edildi.