AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO’DA ÇAY ÜRETİCİSİNİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

HOPA TSO’DA ÇAY ÜRETİCİSİNİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

HOPA TSO’DA ÇAY ÜRETİCİSİNİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılı çay sezonunun başlaması üzerine ilçe STK başkanlarıyla bir araya gelerek çay sezonunda yaşanılan sorunları masaya yatırdı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılı çay sezonunun başlaması üzerine ilçe faaliyet gösteren S.S. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil ve Artvin İşadamları Derneği Başkanı Seçim Altunkaya Hopa TSO’yu ziyaret ederek Başkan Osman Akyürek ile bir araya gelerek çay sezonunda yaşanılan sorunları masaya yatırdı. Yapılan görüşmede ilçede çay üreticilerinin gerek çay hasadı konusunda gerekse toplanan çayların devlet veya özel fabrikalara satışı noktasında karşılaştıkları kota ve kontenjan uygulamaları hakkında değerlendirme yapılarak bu sorunların çözümü noktasında fikir alışverişi gerçekleştirdiler.

Yapılan değerlendirmede Hopa TSO öncülüğünde 21 Mayıs Pazartesi Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantı salonunda kapsamlı bir toplantı gerçekleştirilmesine,  kısa vadede çözüm yoları bulunmasının hedeflendiği vurgusu yapıldı.  Toplantıya sadece sivil toplum kuruluşlarının değil, gerek belediyeler gerekse diğer kurum ve kuruluşların da davet edilmesine karar verildi. Yapılacak toplantıda çay sektöründe yaşanılan sıkıntılar ele alınacak olup bu sorunların 2’nci çay sezonuna kadar tedbirlerin alınması hedefleniyor.