AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA SEMALARINDA MÜZİK SESİ YANKILANIYOR

HOPA SEMALARINDA MÜZİK SESİ YANKILANIYOR

HOPA SEMALARINDA MÜZİK SESİ YANKILANIYOR

  1. Hopa Kültür-Sanat ve Deniz Festivali bütün coşkusuyla devam ediyor

Hopa semalarında akşamları müzik sesi yankılanıyor

Hayati Akbaş

HOPA-15 Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali tüm coşku ve heyecanıyla devam ediyor. Festivalin en renkli etkinliklerinden olan Jeep Safari festivaline katılan araçlar Hopa ilçe merkezinden hareket edilip Kemalpaşa’ya geldiler. Buradan topluca hareketle başlayan Safari etkinliği, Kemalpaşa Kanlı Çayır Ormanına geldiler. Buradan 1 km’lik yaya yürüyüşünün ardından cefuka fırındüzü kuş gözetleme merkezinde yemek molası verildi. Daha sonra araçlar Başköy’e geldiler. Başköy’de verilen çay molasından sonra toplam 64 km’lik safari turu ilçe merkezinde sona erdi.7

HOPA FESTİVAL ARENAYİ YİNE BİNLERCE KİŞİ DOLDURDU.

Hopa festivalinin akşam etkinlikleri Horon Müziği gösterileri ile başladı. Akşam bölümünde ilk sahne alan yerel sanatçılar Selçuk Pala sesiyle ve şarkılarıyla, Erhan Sarı müthiş Orguyla festivale katılanları coşturdular.

Daha sonra sahneye yerel sanatçı Aydoğan Can çıktı. Aydoğan Can festivale katılanları şarkılarıyla, oynatmayı başarırken sahne önünde kurulan horon halkaları da gözlerden kaçmadi.

Sahneye çıkan Müzik Öğretmeni ve Sanatçı M. Nuri Naili’ de söylediği birbirinden güzel şarkılarıyla etkinliğe ayrı bir renk katarken, izleyicilerde Naili’nin söylediği şarkılara eşlik etmeleri gözlerden kaçmadı.

Daha sonra sahne alan Adem Gümüşkaya o güzel kadife sesiyle, sahnesiyle, şarkılarıyla memleketini, festivale katılanları mest etti. İzleyiciler Gümüşkaya’yı alkışladılar.

Hopa’nın çıkardığı sanatçılardan olan Bizim Yaşar performansı ile binlerce kişiyi coşturmasını bildi. Özellikle söylediği ağıt ve yerelde ürettiği şarkılarına binlerce kişiyi eşlik ettirmesini bilen Bizim Yaşar konserinin son bölümünde festivale gelenleri horonuyla coşturdu.

Akşam etkinliklerinin son sanatçısı Aydilge oldu.  Herkesin ilk olarak Kiralık Aşk dizisinin şarkılarıyla tanıdığı sanatçı Aydilge sahneye çıkar çıkmaz festivale katılanların müthiş ilgisi ile karşılaştı.

Kendine özgü haraketli müziği ile alkışlanan Aydilge ‘ye Belediye Başkanı Nedim Cihan teşekkür plaketi vermek adına sahnede yer aldı. Başkan Nedim Cihan, festivallerimizin kardeşlik, barış içinde geçmesi gerektiğini, böyle olduğu zamanda bizlerin mutlu olduğunu ayrıca festivaller böyle güzellikle sürdüğü müddetçe ben Belediye Başkanı olarak sizlere en iyi, en güzel sanatçıları sizlerle buluşturmaktan kaçınmayacağını dile getirdi. Başkan Cihan Konuşmasının sonunda sanatçı Aydilge ‘ye festivale renk kattığı için teşekkür plaketi verdi.

Gece Aydilge konseri ardından sona erdi.