AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA EMİN ADIMLARLA ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYOR

HOPA EMİN ADIMLARLA ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYOR

HOPA EMİN ADIMLARLA ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYOR

 

Artvin Hopaspor Yakutiye deplasmanından 1-0 galibiyetle dönerek ilçeye bayram yaşattı

Hayati Akbaş

HOPA-Bal Ligi 3 grupta şampiyonluk için büyük önem taşıyan Yakutiye-Hopaspor karşılaşmasında gülen taraf Lider Hopaspor oldu. Hopa’dan Otobüslerle Erzurum’a giden taraftarlarda 90 dakika boyunca takımlarına destek vererek Galibiyette önemli rol oynadı.

Karşılaşmaya mutlak galibiyet parolası ile çıkan A.Hopaspor karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren rakip kaleye yüklenmeye başladı. Sağlı-sollu peş peşe ataklarla adete Yakutiye kalesini ablukaya alan Hopaspor ileri uç oyuncular yakaladıkları pozisyonları gole çeviremeyince ilk devrede 0-0 sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci devresine taraftar desteğini de arkasına alanHopaspor yine hızlı başladı. Ev sahibi takım kendi sahasından çıkmada zorlansa da arada bir geldiği Hopaspor kalesinde fazla bir etkinlik gösteremedi.

Karşılaşmanın 70 dakikasında Hopa sporlu Mustafa kendine yapılan pası iyi değerlendirerek meşin yuvarlağı Yakutiye filelerine göndererek takimini 1-0 öne geçiren golü attı.

Karşılaşmanın bundan sonraki dakikalarında her iki takımda karşılıklı ataklar yapsa da bir varlık gösteremediler ve Hopaspor sahadan kendisi için altın değerinde 3 puanı alarak ayrılan taraf oldu.

HOPASPOR OTOBÜSÜ İLÇEDE KONVOYLA KARŞILANDI

Artvin Hopaspor Otobüsü akşam saatlerinde Hopa İlçe girişinde uzun konvoylarla karşılandı. İlçe merkezinde bekleyen taraftarlarda oyuncular-teknik-heyet ve yönetime sevgi gösterilerinde bulundular.

Başkan Mubin Çakmak “Sahaya çıktık, aslanlar gibi oynadık ve ilçemize lider olarak geri döndük. Bu hafta kendi sahamızda konuk edeceğimiz Kendirli sporu da yenerek 3 grup şampiyonu olarak Ankara’ya Play Off oynamaya gideceğiz. Biz ve bir kent 3Liğ için kenetlendi. Biz de 3 lige çıkarak bu kente olan vefa borcumuzu ödeyeceğiz” dedi.