AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ.

HOPA BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ.

HOPA BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ.

 

Hopa’nın tanınmış simalarından İşadamı Hikmet Makar’ın geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetmesi İlçe ’de büyük üzüntü yarattı.

Hayati Akbaş

HOPA– Hopa’nın tanınmış simalarından İşadamı Hikmet Makar’ın (78) geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetmesi İlçe ’de büyük üzüntü yarattı.

Hopa’nın en eski esnaflarından olan ve İlçe ‘de küçüğünden büyüğüne herkes tarafından tanınan ve sevilen isimlerden biri olan Hikmet Makar, İlçe merkezine indiği zaman yolda gördüğü herkesle selamlaşarak hal-hatırını sorması ile gönüllerde iz bırakan isimlerden bir biri oldu.

Makar ailesinden İsmet-Tamer ve Nazım Makar kardeşlerin en büyüğü olan Hikmet Makar’ın Ali ve Leyla Makar isminde iki çocuğu var.

Hikmet Makar’ın Yoldere Köyündeki cenazesine İlçe’den binlerce kişi son yolculuğunda haklarını helal etmek için adeta akın etti. Hopa-Artvin Karayolunun nerdeyse ulaşıma tıkanmasına bile neden olan kalabalık Makar ailesine taziyede bulunmak üzere uzun kuyruklar oluşturdu.

Hikmet Makar’ın Yoldere Köyü Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası yine Yoldere Köyünde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.