AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ

HOPA BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ

HOPA BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ

Hopa Bedensel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine kaymakam Ferit Görükmez ile Hopa ve Kemalpaşa Belediye başkanları da katıldı

HOPA-Hopa Engelliler Derneği tarafından düzenlenen yemeğe Kaymakam Ferit Görükmez, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belde Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Emniyet Müdürü Hakan Ülkü, Kurum ve Kuruluşların Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Hopa Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Aydoğan Yılmaz ve yöneticileri, engelliler ve engelli aileleri katıldı.

Kaymakam Ferit Görükmez yaptığı konuşmada; ” Tüm vatandaşlarıyla birlikte, huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu, engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür.

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak ve kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak; aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır.

Hopa Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Aydoğan Yılmaz, yemeğe katılan davetlilere teşekkür etti.

HAYATİ AKBAŞ