AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA AVCILAR VE ATMACACILAR DERNEĞİ SEZON AÇILIŞ YEMEĞİ VERDİ

HOPA AVCILAR VE ATMACACILAR DERNEĞİ SEZON AÇILIŞ YEMEĞİ VERDİ

HOPA AVCILAR VE ATMACACILAR DERNEĞİ SEZON AÇILIŞ YEMEĞİ VERDİ

 

 

Hopa’nın Avcılarının kurduğu Hopa Avcılar ve Atmacacılar Derneği Terzioğlu Otelde “Avcılık Sezon Açılışı Yemeği” verdi. Hopa Avcılar Kulübü olarak da anılan dernek üyeleri buluştu. Dernek Başkanı Alper DEMİRKAYA Tarafından Açılış konuşmasıyla başla

Hayati Akbaş

 HOPA-Hopa’nın Avcılarının kurduğu Hopa Avcılar ve Atmacacılar Derneği Terzioğlu Otelde “Avcılık Sezon Açılışı Yemeği” verdi. Hopa Avcılar Kulübü olarak da anılan dernek üyeleri buluştu. Dernek Başkanı Alper Demirkaya tarafından açılış konuşmasıyla başlayan yemekte,  Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Yunus Aydemir, Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Dernek Başkanı Levent Yazıcı, Kemal Paşa Avcılar Kulübü Başkanı Saim Çakıcı, Eski Dernek Başkanları, Ülkenin çeşitli yerlerinden gelen avcılar ve Hopalı Avcılar katıldı.

Alper Demirkaya yemekte yaptığı konuşmada Avcılığın yeni tanımını yaptı. Avcıların artık av tüketmediklerini tam tersine üretime doğrudan katıldıklarını söyledi. Bu konuda yaptıkları çalışmaları anlattı.  Ayrıca yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi veren Alper Demirkaya katılanlara teşekkür etti.

Konuşmanın ardından “Palavra Yarışması” yapıldı. Avcılığın sözlü sanatı olarak dile getirilen avcılık palavrası yemeğin en ilginç tarafı oldu. Geleneksel hale gelen Sezon Açılış yemeğinde Palavrasıyla birinci olan Avcıya hediyesi Başkan yardımcısı İbrahim Yamakaliğlu tarafından verildi.

Yemekte ayrıca doğayı korumak için ve özellikle genç avcılara yönelik bir uygulama yapıldı. Avda kullanılıp doğaya bırakılmayan boş fişekleri getiren genç avcılara, karşılığında dolu fişek verilerek ödüllendirildi. Ayrıca Hopa’nın yerel Av malzemeleri satan dükkânlarından alınan hediyelerle çekiliş yapıldı. Birçok av malzemeleri ve av tüfekleri hediye olarak çekilişi kazananlara takdim edildi.

Avcıların beraberce çektikleri horondan sonra, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü tarafından yapılan kapanış konuşması ardından yemek sona erdi.