AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA ATATÜRK ORTAOKULU 23 NİSANDA BATUM TÜRK OKULUNUN KONUĞU OLDU

HOPA ATATÜRK ORTAOKULU 23 NİSANDA BATUM TÜRK OKULUNUN KONUĞU OLDU

HOPA ATATÜRK ORTAOKULU 23 NİSANDA BATUM TÜRK OKULUNUN KONUĞU OLDU

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları ekibi Batum Türk Okulunu ziyaret etti.

Hayati Akbaş

HOPA-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları ekibi Batum Türk Okulunu ziyaret etti. Ziyarete Okul Müdürü Fatih Turan, Müzik Öğretmeni Zehra Tokatlı Hoşver ve halk oyunları ekibinde yer alan öğrenciler katıldılar.

Sarp sınır kapısından geçiş yapan öğrenciler Gürcistan tarafında Türk Okulu yetkilileri tarafından tahsis edilen araçla alındılar. Türk okuluna götürülen öğrenciler burada sevinçle karşılandılar. Türk Okulundaki kutlamalara Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Eğitim Müşaviri Tufan Karadeniz, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldılar.

Türk Okulunda yapılan kutlamada ekip oyuncuları gösteri yaptılar. Öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı. Kutlama programı sonrası öğrencilere yemek ikram edildi. Yemekten sonra ekipte yer alan öğrenciler Türk Okulu öğretmenleri tarafından Batum şehir merkezi gezdirildi. Daha sonra yine kiralanan araçla sınır kapısına getirilen öğrenciler Hopa’ya döndüler.