AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA AKPARTİ İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

HOPA AKPARTİ İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

HOPA AKPARTİ İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Ak parti Hopa İlçe Başkanlığı 2017 yılının ilk ilçe danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

HOPA-Ak parti Hopa İlçe Başkanlığı 2017 yılının ilk ilçe danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen programa Ak parti Hopa ilçe Başkanı İlyas Güven, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belde Başkanı Ömür Rıfat Poshoroğlu, İl Yönetim kurulu üyeleri Fikret Erdoğan, Alaattin Güven, İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır Ak partili Hopa ve Kemalpaşa Belediye meclis üyeleri ile teşkilatın ana kademe ile kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Divan başkan ve üyelerinin seçiminden sonra, Açılış  konuşmasını yapan İlçe Başkanı İlyas Güven slayt gösterisi eşliğinde 2017 ocak ayı içerisinde gerek Ankara ve gerekse de ilçede yapılan ziyaret ve faaliyetler hakkında bilgiler aktardı. Daha sonra tüm engellemelere rağmen 2016 yılı dev projelerin yılı oldu diyen Güven, ülke genelindeki projeleri yine slayt gösterimi eşliğinde katılımcılara anlattı.3G ye göre 10 kat daha hızlı 4,5G ye geçiş, İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı 3,5 saate indiren Osman gazi köprüsünün hizmete alınması, İstanbul boğazının üçüncü incisi Yavuz Sultan Selim köprüsünün hizmete açılması, TSK’nın istihbaratına yönelik uydu görüntüsü ihtiyacını karşılayacak olan Göktürk-1 uydusunun uzaya fırlatılması, Denizin 106 metre altında inşa edilen İstanbul’un iki yakası arasındaki mesafeyi 15 dakikaya düşüren ve toplam uzunluğu 14,6 kilometre  olan Avrasya tünelinin açılması, İç Anadolu’yu Batı Karadeniz’e bağlayan, 35 dakikaya aşılan Ilgaz dağı yolunda ulaşımı 8 dakikaya düşüren Ilgaz tüneli açılması öne  çıkan yatırım başlıkları oldu.

Hem Anayasa komisyonunda hem de mecliste oylamalar sırasında kavgalar çıktı. Yaralanan kadın ve erkek milletvekillerimiz oldu.Burnu kırılan,boynu incinen,ayağı ısırılan milletvekillerimiz oldu.Her türlü engellemelere rağmen değişikliklerin kanunlaşması adına gösterdikleri mücadeleden dolayı Ak partili ve destek olan MHP’li milletvekillerine teşekkür eden Güven,sözlerine şu şekilde devam etti; “Cumhurbaşkanımıza diktatör yakıştırması yapanlar bu milletin değerlerini yıllarca hiçe sayanlar olmuştur.Recep Tayyip Erdoğan’ı seçimle yenemeyeceğini anlayanlar tek adam algısı oluşturmaya çalışıyorlar.Muhtemeldir ki referandum Nisan ayında olacaktır.Anayasa değişimi ülkemize İstikbal İstiklal ve İstikrar getirecektir.Ak parti olarak 2002 devralınan Türkiye ile şimdiki Türkiye arasında hiç kimsenin inkar edemeyeceği ciddi ve olumlu farklılıklar oluştu” dedi.

Güven,2007 deki e-muhtıra dan,2008 de partiyi kapatmaya kalkışanlara,2013 yılındaki Gezi parkı olaylarından 2014 teki Mit tır’ları operasyonuna kadar 2016’daki 15 Temmuz darbe girişimine kadar bir çok olayı detaylı şekliyle anlattı. Bu gün de ekonomiyle, terör olaylarıyla emellerine ulaşmayı, denemeye devam edenler olduğunu ama bu topraklar üzerinde plan yapanların planlarını başlarına çevirecek olan Allah’ a iman ediyoruz. İnanıyoruz ki galip gelecek olan milletimiz ve ülkemizdir. Milletimizle birlikte bu yolda karalılıkla, sabırla ve cesaretle yürümeye devam edeceğiz dedi.

Anayasa değişikliği ile ilgili maddeleri de hatırlatan Güven, referandum sürecince yapılacak çalışmalar ve detayları aktardı. Hopa Belediyesi çalışmaları ile ilgili konulara da değinen Güven vatandaşın yapıcı eleştirilerine kulak verilmesi gerektiğini  ve belediye faaliyetlerinde insan ilişkilerine vurgu yaptı.

Belediye Başkanı Nedim Cihan yaptığı konuşmada ilçede yapılan, yapımı devam eden ve planlanan tüm çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler aktardı.Hiç bir mahallede el atılmayan işin kalmadığını,duvar ve beton yolların büyük bir bölümünün tamamlandığını kalan kısımları da yıl için de tamamlanacağını belirtti.Öncelik verilen projelerinde tamamlanma yolunda emin adımlarla yol alındığındı aktardı.

İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır ve İlçe kadın kolları yönetimi slayt gösterimi eşliğinde ocak ayı faaliyetlerini sundular.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Başkanı İlyas Güven ve Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Özbayraktar yöneltilen soruları cevapladıktan sonra yaklaşık üç saat  süren Ak parti Hopa İlçe Başkanlığının  2017 yılında yapılan ilk ilçe meclis danışma toplantısı sona erdi.