AnasayfaArtvin'den HaberlerHANİ CANKURTARAN TÜNELİ YILSONUNDA AÇILACAKTI

HANİ CANKURTARAN TÜNELİ YILSONUNDA AÇILACAKTI

HANİ CANKURTARAN TÜNELİ YILSONUNDA AÇILACAKTI

OVİT AÇİLDİ CANKURTARAN TÜNELİNDEN SES YOK

Kar Yağışı Cankurtaran Geçidinde Trafiği Felç Etti 

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin’de etkili olan kar yağışı nedeniyle Can Kurtaran geçidinde araçlar yolda kaldı uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar Cankurtaran tünelinin bir an önce açılmasını istedi.

Artvin’de etkili olan ve gece de devam eden kar yağışı nedeniyle Hopa-Borçka ilçeleri arasındaki 690 rakımlı Cankurtaran Geçidinde özellikle zincir kullanmayan tırların yolda kalmasıyla trafikte aksamlar yaşandı.

Karayolları ve Bölge Trafik görevlileri karayolundaki karı temizleyip buzlanmanın önüne geçmek için gece boyu çalışırken bir yandan da yolda kalan araçları iş makineleriyle iterek veya çekerek yolda kalanlara yardımcı oldular.

Yolda kalan bazı araç sürücüleri karayolları ekiplerinin yardımıyla ya da kendi imkânlarıyla araçlarına zincir atarak yola devam ederken pek çok araç sürücüsü de yol kenarına park ederek yolların daha güvenli hale gelmesini bekledi.

Bölgede yaşayan ve çekicilik yapan bazı vatandaşlarda durumdan istifade edip yolda kalan araçları çekerek maddi kazanç sağlamak için gece boyu yollarda bekledi.

Şoförler Cankurtaran Tünelinin biran önce açılmasını istiyor

Yolda kalarak aracına zincir takan 15 yıllık tır şoförü Maksut Belli yıllardır kış mevsiminde bölgede benzer sıkıntıları yaşadığını ifade ederek, “Cankurtaran’da çok çileli bir gece geçiriyoruz. Artık tünelin açılmasını istiyoruz. Bu çilenin sona ermesini istiyoruz.  Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz, biran önce bu tünelin açılmasını istiyoruz” dedi.

Artvin’den Samsun’a giden İbrahim Yılmaz’da 4 saattir yollarda olduklarını belirterek;  “Zincirimiz kırıldı. Yolda kaldık. Yollarda yoğunlukta var. Yardımda geç geliyor. İnşallah bizi de kurtarırlar yollar açılır da biran önce gideriz bizde” ifadelerine yer verdi.