AnasayfaArtvin'den HaberlerHALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ MURGUL HUZUREVİ’NE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ MURGUL HUZUREVİ’NE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ MURGUL HUZUREVİ’NE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “Yaşlılara Saygı Haftası”    münasebetiyle Murgul Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Hayati Akbaş

MURGUL-Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “Yaşlılara Saygı Haftası”    münasebetiyle Murgul Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğünün ve Murgul İlçe Entegre Hastanesinin düzenlemiş oldukları ziyarette yaşlılara çiçek verilerek sohbet edildi.

Murgul Huzurevi yöneticileri ve çalışanlarına bu anlamlı günde bizlere ev sahipliği yaptıkları için teşekkür eden Halk Sağlığı Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “ Doğum oranlarının düşmesi ve teknolojik gelişmelerin sağlık hizmetlerinde etkili kullanımı, bilinçli beslenme ve hareketli yaşam, ortalama yaşam beklentisinin uzamasına ve yaşlı nüfusun toplam nüfus içerisindeki payının artmasına olanak sağlamıştır.

Ülkemizde yaşlı nüfusun büyüklüğü Avrupa ülkelerinin toplam nüfusu ile karşılaştırıldığında, Danimarka, Slovakya, Finlandiya, Norveç ve Bosna Hersek gibi ülkelerin nüfuslarından daha fazla olduğu görülmektedir.

Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız yaşlılarımıza, sevgi ve saygıyı dile getirmek için tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de her yıl 18–24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak etkinlikler yapılmaktadır.  Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür, milli ve manevi değerlerin yarınlara taşınmasını sağlayan, en değerli varlıklarımızdır. Bu vesile ile tüm büyüklerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz”  ifadelerine yer verildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Yusufeli Toplum Sağlığı Merkezi tarafından “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli hayat”  programı kapsamında,”Yaşlılar Haftası” olması dolayısıyla “Sağlıklı Yaşlanıyorum” temalı yürüyüş gerçekleştirmiş ve düzenlenen yürüyüşe Toplum Sağlığı Merkezi personeli, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü personeli ve Yusufeli halkı katılmış.