AnasayfaArtvin'den HaberlerGÜRCİSTAN BAROLAR BİRLİĞİ’NDEN, ARTVİN BAROSU’NA ZİYARET

GÜRCİSTAN BAROLAR BİRLİĞİ’NDEN, ARTVİN BAROSU’NA ZİYARET

GÜRCİSTAN BAROLAR BİRLİĞİ’NDEN, ARTVİN BAROSU’NA ZİYARET

 

Gürcistan Barolar Birliği ülkemize gelerek Artvin Barosu’nu ziyaret etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Gürcistan Avukatları Birliği Başkanı Davit Asatian, Batum Avukatlar Temsilcisi Cisi Jela Bjalava ile yönetim kurulu üyeleri ve avukatları ülkemize gelerek Artvin Barosu’nu ziyaret etti.

Ziyarete Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal ve baro avukatları katıldı. İki yıl önce kurulan ve başkanlığını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yaptığı “Türk Dilini konuşan ve Akraba Ülkelerin Barolar Birliği”  her yıl büyümede devam ediyor.

Bu kapsamda birçok ziyaretler gerçekleştirilirken, ziyaretler kapsamında bu ülkeler arası dostlukların gelişmesi, yaşanan sorunlara çözüm bulması anlamında önemli rol oynuyor.

İki günü Artvin’de geçiren Gürcü avukatlar, Artvin Barosu eşliğinde ilimizin önemli turizm bölgelerini gezdiler. Akşam yemeğini Artvin Barosu’nda restoran bölümünde yiyen avukatlar burada uzun uzun sohbet ettiler.

Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki ilişkilerin güncellenmesi ve ülkeler arası ticaret yapan iki ülke vatandaşların sorunlarının konuşulduğu bir ortam oluştuğunu söyledi.

Türk Dilini Konuşan ve Akraba Ülkeler Barolar Birliği oldukça önemsediklerini ifade eden Başkan Çağal, iki ülke ilişkileri gelişmesi adına önemli bir adım olduğunu belirtti.

Gürcistan Avukatlar Birliği Başkanı Davit Asatrani ise, Türk Dilini Konuşan ve Akraba Ülkeler Barolar Birliğini bizde Gürcistan Avukatları olarak destekliyoruz dedi.

Biz Gürcistan avukatları ile Artvin Barosu avukatlarıyla ilişkilerimi geliştirmek istiyoruz. Gidip gelmelerimizde olsun bir birimizi daha iyi tanıyalım dedi.

Sonrasında ise iki ülke avukatları, ülkelerini temsil eden hediyelerini bir birlerine takdim ettiler. Programın son bölümünde ise ilimiz akordeon ustası Sedat Algın eşliğinde müzik dinletisi ile son buldu.