AnasayfaArtvin'den HaberlerGAZİ ORTAOKULU HENTBOL’DA TÜRKİYE FİNALLERİNE GİDİYOR

GAZİ ORTAOKULU HENTBOL’DA TÜRKİYE FİNALLERİNE GİDİYOR

GAZİ ORTAOKULU HENTBOL’DA TÜRKİYE FİNALLERİNE GİDİYOR

 

Gazi Ortaokulu, Okul Sporları Müsabakalarında Türkiye Finallerine Gidiyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Gazi Ortaokulu Yıldız Kız Hentbol Takımı, Antrenörleri Murat Ülker ve Okul Müdürü Osman Pehlivan ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarette konuşan Antrenör Murat Ülker, “ Yıldız Kız Hentbol Takımı okul müsabakalarında Artvin’de yapılan grup müsabakalarında birinci olmuş 5-8 Mayıs 2018’de Elazığ’da  yapılan yarı final müsabakalarında da birinci olarak 4-8 Haziran 2018’de Ordu’da yapılacak olan  Türkiye Şampiyonasına  katılmaya hak kazanmıştır.

Dört yıldır Gazi ortaokulu Kız Hentbol Takımıyla çalışmaktayız. Hedefimiz bu yıl kız hentbol takımımızla okul müsabakalarında Türkiye derecesi yapmaktır. 2 yıldır Türkiye beşincisi olan kız takımımız bu yıl Türkiye şampiyonasına gözünü dikti. Kız takımımız Gençlik ve Spor Bakanlığının yapmış olduğu Anadolu Yıldız Liginde de Türkiye üçüncüsü olmuştur. Bu sporcularımız Artvin 7 Mart Spor ve Gazi Ortaokulu sporcularından oluşmaktadır. Bu başarımızı okul sporlarında da devam ettirmek istiyoruz. Bu başarı bu seneyle bitmeyecek. Başarılarımıza seçilecek yeni hentbolcularla devam edeceğiz. Bu anlamda bize destek olan Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürümüze ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Gazi Ortaokulu Müdürü Osman Pehlivanda spor müsabakaları boyunca hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları için eğitim desteği almalarına vesile olan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’ye teşekkür etti. Öğrencilerin müsabakaları boyunca yanlarında olan öğretmenleri Handan Öztürk’e, öğrenci velileri Sevda Ersöz ve Kubilay Eryiğit’e de teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci de Artvin’deki öğrencileri Türkiye finallerinde görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek Ordu’da yapılacak Türkiye finalinde başarılar diledi. Öğrencileri bu süreçte müsabakalara hazırlayan Hentbol Antrenörü Murat Ülker’e ve onları destekleyen Okul Müdürü Osman Pehlivan ile  velilere teşekkür etti.