AnasayfaArtvin'den HaberlereTR’DE ENGELSİZ BELEDİYE (İYİBU) PROJESİ ARTVİN’İ ZİRVEYE TAŞIDI

eTR’DE ENGELSİZ BELEDİYE (İYİBU) PROJESİ ARTVİN’İ ZİRVEYE TAŞIDI

eTR’DE ENGELSİZ BELEDİYE (İYİBU) PROJESİ ARTVİN’İ ZİRVEYE TAŞIDI

 

Artvin Belediyesi Engelsiz Belediye (İYİbu) projesiyle bu yıl 14.’sü düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri” finalinde küçük ölçekli belediyeler kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi Engelsiz Belediye (İYİbu) projesiyle bu yıl 14.’sü düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri” finalinde küçük ölçekli belediyeler kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Artvin Belediyesi, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen Türkiye’nin dört bir yanından onlarca belediye ve kamu kurulunun katıldığı e Türkiye (eTR) ödüllerinde Artvin’i başarıyla temsil ederek kategorisinde birinci oldu.

Engelsiz Belediye (İYİbu) Projesi Birinci Seçildi

Artvin Belediyesi, Selçuk Belediyesiyle yarışarak finalde jürinin oyları sonucunu küçük ölçekli belediyeler kategorisinde Artvin Belediyesi “Engelsiz Belediye İYİbu” projesiyle birincilik elde etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlene ödül töreninde Artvin Belediyesinin ödülünü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın’ın elinden alan Artvin Belediyesi Özel Kalem Müdürü Erşan Kaya aldı.

Bu Gurur Artvin’in

Birincilik ödülü sonrası Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Engelliler haftasında Engelsiz Belediye(iyiBU) projesiyle önemli bir ödüle layık görülmesinin mutlu ettiğini ifade ederek bu gururun Artvin halkının olduğunu söyledi.

Kocatepe ; “Engelliler haftasında Engelsiz Belediye projemizle ödül almamız bizi gururlandırdı. Her birey bir engelli adayıdır bakışıyla yaptığımız tüm projelerimizi engelli vatandaşlarımıza yönelik yapıyoruz. Bilişim alanın uzun zamandır uygulamaya koyduğumuz ve aktif olarak kullandığımız Engelsiz Belediye(iyiBU) projemizin engelliler haftasında birincilik ödülü alması bizleri mutlu etti.

Bu ödülü tüm Artvin halkı adına aldık. Teknolojiyi hizmetlerimizde aktif şekilde kullanarak Engelleri aştık. Engelsiz Belediye projemizle halkımızın Belediyeye daha hızlı ulaşmasını sorunlarını çözüme kavuşturmasını hedefledik.

 

Engelsiz Belediye Oluşturduk

Kocatepe, “Projemizi Engelliler ve yaşlıların hayatını kolaylaştırmak, belediye hizmetlerini herkes için ulaşılabilir hale getirmek ve bilgi teknolojilerini etkin kullanmak amacıyla oluşturduk.

Vatandaşlarımız Belediye ile ilgili tüm sorularını görüntülü sorarak, destek alabiliyor. Eğer telefon kullanmalarına mani olacak vb. bir engelleri var ise veya işaret dili de bilmiyor iseler, bulundukları konuma mobil belediye ekiplerimiz 7/24 anında ulaşabiliyor.

İYİBU uygulamamızla vatandaşlarımızın soru, görüş, öneri ve sorunları teknolojinin sağladığı tüm imkânları kullanarak ilgili birimleriyle anında paylaşarak ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” dedi.

Birincilik Kürsüsü Artvin’de Kalacak

Artvin Belediyesi’nin her geçen gün gelişen bir belediye olduğunun altını çizerek sözlerine devam eden Kocatepe; “En’ler kenti Artvin’de hayata koyduğu projelerle de Türkiye çapında başarılarıyla kendinden sıkça söz ettiren bir belediye haline geldik.  Her geçen gün gelişen ve şehrini geliştiren bir belediyeyiz. Bugün itibari ile sorumluluğumuz daha da arttı. Artık birincilik kürsüsünü kimseye bırakmamak için daha da çok çalışacağız. Yeni projelerle Türkiye’nin önde gelen belediyeleri arasında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.