AnasayfaArtvin'den HaberlerETİ BAKIR AŞ GREV YAPAN İŞÇİNİN YEMEĞİNİ VERMEDİ!

ETİ BAKIR AŞ GREV YAPAN İŞÇİNİN YEMEĞİNİ VERMEDİ!

ETİ BAKIR AŞ GREV YAPAN İŞÇİNİN YEMEĞİNİ VERMEDİ!

 

Damar Köyü Sakinleri Greve Devam Eden Maden İşçilerine Yiyecek İçecek Getirerek Sahip Çıktı!

Hayati Akbaş

ARTVİN-İşçilerin taleplerine henüz karşılık vermeyen ETİ Bakır AŞ. Grevlerinin dördüncü gününde işçinin yemeğini kesti.

Maaşlarına yüzde 25 zam ve ikramiye talepleri nedeniyle Artvin Cerattepe ve Eti Bakır A.Ş. Murgul İşletmesi’nde eş zamanlı olarak 9 Ocak 2018 tarihinde grev başlatan maden işçilerinin grevi devam ediyor. Grevlerinin dördüncü gününde işçinin yemeğini vermeyen ETİ Bakır AŞ’den henüz net bir cevap gelmezken Damar halkı da grev yapan işçisine sahip çıkarak pide, ekmek, zeytin, peynir ikramında bulundu.

Yaktık Gemileri, Geri Dönüş yok! Direneceğiz Ve Başaracağız!

Grevdeki Eti Bakır İşçilerinin Sözcüsü de sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yaktık gemileri, geri dönüş yok! Cengiz Holding mesajla bizi işten atmakla tehdit ediyor. Atamaz, burada işçi birbirine kenetlenmiş durumda, halk işçiyle kenetlendi. Siyanür mücadelesinde de durduk biz halkla birliğiz, kopmayız, bölünmeyiz. Bine yakın işçi tek yumruk olduk, sonuna kadar direneceğiz, başaracağız ve işçi sınıfına örnek olacağız. Destekleyen herkese teşekkür ediyoruz.”

Üretimin tamamen durduğu işletmede, maaşların yükselmesi ve maaş koşullarının iyileştirilmesi talebi ile hak ettikleri maaşı alamadıklarını belirten işçiler talepleri karşılana dek grevi sürdüreceklerini ifade ettiler.