AnasayfaArtvin'den HaberlerEKREM İMAMOĞLU’NUN HOPA’DAN MİSAFİRLERİ VARDI!

EKREM İMAMOĞLU’NUN HOPA’DAN MİSAFİRLERİ VARDI!

EKREM İMAMOĞLU’NUN HOPA’DAN MİSAFİRLERİ VARDI!

 

Hayati Akbaş

İSTANBUL-İnsan yaşam alanlarını güzelleştiren, halkın isteği doğrultuda projelere imza atan, belediyecilik alanındaki başarısı ile herkes tarafından sevilen, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, Artvin Hopa CHP Kadın Kolları Başkanı Sultan Akbıyık ve beraberindeki kadınlar ziyarette bulundu.

Bilindiği gibi, Beylikdüzü ilçesi ile Ardanuç ilçesi kardeş ilçe olmuş, Ardanuç’taki Belediye Binası inşaatının büyük bir kısmını Beylikdüzü Belediyesi üstlenmişti. Açılışını Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapmıştı. İmamoğlu’nun Artvin sevgisi bunla da kalmadı, Kemalpaşa Belediyesi’nin makine parkuruna destek verdi. Bir fırsatını bulduğu anda ise eşi ile birlikte Artvin’e gelerek “Kendimi burada evimde gibi hissediyorum” hissi ile sevgisini dile getirdi. Bu ilgi ve samimiyetine karşılık Hopa’dan CHP Kadın Kolları Başkanı Sultan Akbıyık, İstanbul’dan da Beyhan Balcıoğlu, Gürkan Akbıyık katılarak makamında ziyarette bulundular. Sultan Akbıyık, Başkanın çok sevdiği “Laz Böreği” ile ikramda bulundu. Sıcak ve samimi bir ortamda yapılan sohbet kahve ikramı ile devam etti.

Başkan bu anlamlı ziyaret ile ilgili yaptığı konuşmada “Çok önemli bir süreçten geçiyoruz, sokakları adım adım gezerek bu referandumun Türkiye’yi gelecekte ne duruma getireceğini anlatıyoruz. Uyanık olmak, iyi bir vatandaş olmak, hak hukuk ve adaletten, çok seslilikten, özgür, demokratik bir yönetimle Cumhuriyete sahip çıkmaktan başka bir çıkışımız yok. Anayasayı kişiye göre değil, toplumun değerleri ile olabilir. Başkanlık sisteminde bir kişi konuşacak, Türkiye susacak. Bir kişi konuşacak, hakim ona göre karar verecek. Bir kişi konuşacak, ona göre milletvekili listeleri hazırlanacak. Cumhuriyetin nitelikleri değişecek. Böyle bir başkanlık sistemini olabilir mi? Artvin duyarlı insanlarla doludur. Sizlerin gayret ve çabaları ile herkes doğru olan “Hayır”ı verecektir sandıkta. Buraya kadar geldiniz, ayağınıza yüreğinize sağlık, teşekkür ederim, tüm Artvin’e selamımı iletin.

Sultan Akbıyık ve beraberindeki kadınlar başkana başarı dileklerini ileterek makamından ayrıldılar.