AnasayfaArtvin'den HaberlerDOKA TARAFINDAN EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİNE DESTEK

DOKA TARAFINDAN EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİNE DESTEK

DOKA TARAFINDAN EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİNE DESTEK

 

İlimizdeki Rehber Öğretmenlere Yönelik Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma Eğitimi DOKA Tarafından Desteklendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2017 Yılı Teknik Destek Programı 3. Dönem başvuruları kapsamında sunduğu “Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma Eğitimi” adlı teknik destek projesi DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) tarafından kabul edildi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci projenin yürütülmesi adına DOKA temsilcisi ile birlikte anlaşmayı imzaladılar.

Kahveci konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “20 saat sürecek olan teknik destek eğitim programı kapsamında rehber öğretmenlere yönelik “Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma Eğitimi” verilecektir. İlimizde görev yapan toplam 33 öğretmen; okullarda çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışma sürecinde pratik ve etkili bir yaklaşım olduğu gerekçesine odaklanarak sorun çözme yolu sunan, danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşan ve danışanı sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlaması konusunda cesaretlendirme konularında bilgilendirileceklerdir.

DOKA’nın verdiği teknik destek kapsamında verilecek olan eğitim Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü AHENG projesi içerisinde yer alan “ Eğiticilerin Eğitimi ”ne destek sağlayarak öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkı sunacaktır” dedi.