AnasayfaArtvin'den HaberlerDEMİRHAN ELÇİN GÜVEN TAZELEDİ

DEMİRHAN ELÇİN GÜVEN TAZELEDİ

DEMİRHAN ELÇİN GÜVEN TAZELEDİ

 

S.S Artvin Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Seçimde  mevcut Başkan Demirhan Elçin yeniden başkan seçildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-S.S Artvin Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. ESUB çok amaçlı toplantı salonunda yapılan Genel Kurul, divan teşekkülünün oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Rize Bölge Birliği Başkanı Tahsin Bakır Yazıcı, Hakkı Seyhan ve Kadir Küçükay seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından Saygı Duruşu yapıldı. İstiklal Marşı okundu. Çalışma ve hesap raporları okundu ve ibra edildi.

Yeniden başkanlığa aday olan ve tek aday olarak gidilen seçimde Başkan Demirhan yakın zamanda hayata veda eden 60 yıllık Artvin’in ilk esnaflarından biri olan Enver Tahmaz’ı andı. Elçin konuşmasında çalışmalardan söz etti.  Dilek temennilerde ise bazı esnafların kredi için 4  kefil istemesini eleştirmesi üzerine Başkan Elçin;”Bunu yasalar istiyor. Eğer siz kooperatif olarak kefil olduğunuz krediyi alamazsanız, diğer üyelerin hakkını gasp edersiniz. Bundan dolayıdır ki kredilerin sağlam olması gerekir. Yani bu bizim kendi uygulamamız değil. Kanuni zorunluluktur. Yani 1 kefil ile hiçbir kooperatif kredi veremez. O zaman  ipotek alır. Bu konuyu iyi bilmek gerekir“ dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Başkan Demirhan Elçin yeniden başkan seçildi.