AnasayfaArtvin'den HaberlerÇORUH NEHRİ’NDE KAYBOLAN KİŞİYİ 30 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

ÇORUH NEHRİ’NDE KAYBOLAN KİŞİYİ 30 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

ÇORUH NEHRİ’NDE KAYBOLAN KİŞİYİ 30 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

 

Artvin’de, Çoruh Nehri’ne uçan otomobilde, akıntıda kaybolan Selim Aksakal (65), 21’i dalgıç 30 kişilik ekip tarafından aranıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin- Şavşat karayolunun 34’üncü kilometresindeki Soğuksu mevkiinde pazartesi gecesi meydana gelen kazada, Çoruh Nehri’ne uçan otomobilde akıntıya kapılan Salkımlı köyü imamı Kerim Çiftçi (44) ile Dursun Gül (80) ve Selim Aksakal kaybolmuştu.

Salı günü sabah başlatılan arama çalışmalarında Kerim Çiftçi ve Dursun Gül’ün cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Selim Aksakal’a ise ulaşılamamıştı. Bölgede dün sabah yeniden arama çalışması başlatıldı.

AFAD ve Jandarma ekiplerinin kıyıdan katıldığı arama çalışmalarına, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gelen 10 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK), 7 kişilik Trabzon Sahil Güvenlik Komutanlığı ile 4 kişilik Hopa Deniz Polisi’nden oluşan dalgıç ekip katıldı. Arama çalışmalarını 21’i dalgıç 30 kişilik ekip yürütüyor. Ekipler, kazanın yaşandığı yerden başlayarak 10 kilometre boyunca kıyı ve su altında arama gerçekleştirecek. Akıntının yüksek olduğu Çoruh Nehri’nde arama çalışmaları güçlükle sürdürülüyor.

Bu arada cansız bedenlerine ulaşılan imam Kerim Çiftçi ile Dursun Gül düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.